Prawdopodobnie w maju br. zostanie podpisana umowa z firmą, która wykona w Rzeszowie miejsce do ćwiczeń street workout. Projekt zdobył uznanie mieszkańców w ramach RBO.
W czasie pandemii i zamkniętych siłowni wsiadamy na rower, biegamy lub spacerujemy, co jeszcze możemy zrobić dla poprawy kondycji fizycznej? Ciekawą formą spędzania wolnego czasu, jest „street workout”. To rodzaj ćwiczeń łączący elementy gimnastyki z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Kilka tego typu miejsc jest już w Rzeszowie. Znajdują się one m.in. w Parku Kultury i Wypoczynku oraz na obiektach rekreacyjnych przy ul. Starzyńskiego, Kustronia i Popiełuszki.

- Cieszę się, że są takie parki w Rzeszowie. Takie miejsca są potrzebne zarówno w pandemii jak i w normalnym czasie. - Mówi Mirosław Zając, pomysłodawca ogólnopolskiego projektu "skazani na street workout". Mirek od lat promuje treningi na wolnym powietrzu z użyciem własnego ciała. Doprowadził do powstania plenerowych siłowni street workout w Jaśle i Przemyślu.

Rzeszów. Kolejne miejsce do ćwiczeń plenerowych powstanie jeszcze w tym roku

Kolejne miejsce do ćwiczeń „street workout” zostało zgłoszone przez mieszkańców w ramach tegorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt wyceniony na 193 tys. zł znalazł się w kategorii drugiej RBO. Powstanie w rejonie łącznika ulicy Boya-Żeleńskiego z ulicą Zawiszy Czarnego.

Kilka dni temu miasto ogłosiło na niego przetarg. Informację potwierdza nam biuro prasowe rzeszowskiego magistratu. - Znajdzie się tam m.in. siłownia, parkour park oraz street workout. Podpisanie umowy nastąpi prawdopodobnie w maju. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na wykonanie tej inwestycji - mówi nam Artur Gernand.

Z naszych informacji wynika, że znajdzie się tam m.in. zestaw do ćwiczeń typu parkour park, street workout, kostka do wspinaczki, urządzenie pod nazwą "podniebna deskorolka", stół do ping-ponga oraz piłkarzyki.