Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, na zwołanej konferencji prasowej poparła Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa, oraz zaapelowała o poparcie do mieszkańców Rzeszowa.
- Ktoś, kto wywodzi się z Rzeszowa, kto tutaj się urodził, mieszka, pracuje i przede wszystkim ma takie doświadczenie samorządowe jak Konrad, będzie najlepszym Prezydentem Rzeszowa - powiedziała Elżbieta Łukacijewska. - Konrad Fijołek jest sąsiadem mieszkańców Rzeszowa i mam nadzieję, o to apeluję, że mieszkańcy poprą swojego, oddadzą głos na sąsiada, na samorządowca.

Elżbieta Łukacijewska podkreśliła, że żaden z pozostałych kandydatów na stanowisko Prezydenta Miasta nie jest z Rzeszowa. Jeden z kandydatów sam wspomniał, że mieszkając 20 lat w Warszawie nie zna problemów Rzeszowa.

- Dzisiaj osoba popierana przez Prezydenta Ferenca kupiła mieszkanie, w końcu w Rzeszowie i apeluje do mieszkańców o wsparcie, tylko ta osoba nie urodziła się w Rzeszowie, nie chodziła tu do szkoły, nie studiowała, nie pracowała dla Rzeszowa, w końcu nie jest samorządowcem - mówiła o Marcinie Warchole, Łukacijewska.

- Wprawdzie osoba ta mówiła, że rzuciła legitymację partyjną, ale przypomnijmy sobie, co się działo w Warszawie. Patryk Jaki na czas wyborów na Prezydenta Warszawy też rzucił legitymacją partyjną, po czym oczywiście szybko powrócił i jest rzecznikiem tego wszystkiego, co robi jego partia. Mam nadzieję, że mieszkańcy Rzeszowa, tak jak mieszkańcy Warszawy, nie nabiorą się na takie ładne słówka i obietnice. Popatrzmy nawet na Zamek w Rzeszowie. Jest tylko list intencyjny i od tego czasu nic się nie wydarzyło, on faktycznie nie jest przekazany – dodała Łukacijewska.

Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa, podziękował za wsparcie i podkreślił, że to dla niego bardzo ważny dzień i niezwykle ważny głos poparcia, bo Elżbieta Łukacijewska jest symbolem zwycięstwa.

- Pani Poseł Elżbieta Łukacijewska jest symbolem tego co w naszym mieście i regionie wydarzyło się dobrego, za sprawą Unii Europejskiej. To jest wspaniała instytucja która jest w sercu moim i wielu z nas wszystkich. Zatem liczę na dalszą współpracę z panią Poseł, na współpracę Miasta Rzeszowa z instytucjami Unii Europejskiej. Na budowanie dobrego klimatu dla Rzeszowa, właśnie tam w instytucjach i otoczeniu Komisji Europejskiej - zaznaczył Konrad Fijołek.