Miniony weekend to ważny moment dla żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. To właśnie w tą sobotę terytorialsi z Podkarpacia rozpoczęli praktyczne szkolenie III edycji kursu podoficerskiego „SONDA”.
W minioną sobotę 17 kwietnia żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zainaugurowali III edycję kursu podoficerskiego „SONDA”. W szkoleniu bierze udział 30 żołnierzy z rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego, jarosławskiego i sanockiego Batalionu Lekkiej Piechoty. Wszyscy ochotnicy zostali zakwalifikowani do projektu „SONDA” w drodze rekrutacji przeprowadzonej przez komisję powołaną rozkazem dowódcy 3.PBOT, w której czasie kandydaci musieli wykazać się wiedzą ogólno wojskową oraz zaliczyć test sprawności fizycznej.

Szkolenie potrwa do czerwca i zostanie zakończone egzaminem końcowym, który tym razem żołnierze 3.PBOT odbędą w 13. Śląskiej BOT. Należy podkreślić to, że za planowanie, organizację i przeprowadzenie kursu są odpowiedzialni podoficerowie OT z Podkarpacia, uczestnicy pierwszej i drugiej edycji kursu „SONDA”. Zajęcia prowadzone są na terenie 33. Batalionu Lekkiej Piechoty
w Dębicy.

- Wzorując się na naszych poprzednikach, twórcach Szkoły Niższych Dowódców Szarych Szeregów i Armii Krajowej, 30 ochotników w tym 9 kobiet naszej brygady rozpoczęło kurs „SONDA”. Przed kandydatami kilka tygodni intensywnej i wytężonej pracy. Po zakończeniu szkolenia każdy z nich zostanie dowódcą sekcji i przejmie odpowiedzialność za swoich podwładnych. Wówczas rozpoczną nowy etap w służbie wojskowej. Dzięki temu tak jak nasi poprzednicy będą mogli tworzyć wielkie rzeczy – wyjaśnił płk Dariusz Słota – dowódca 3. Podkarpackiej BOT.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.