To radio RMF FM jako pierwsza ogólnopolska stacja zorganizuje debatę przedwyborczą kandydatów na urząd prezydenta Rzeszowa. Start jutro równo w południe.
Przedterminowe wybory na urząd prezydenta Rzeszowa w powszechnej opinii będą jednym z najważniejszych wydarzeń na scenie politycznej Polski. Sprawdzą one czy PiS potrafi wygrywać na trudnym dla siebie terenie, oraz to czy opozycja ma jeszcze moc, aby realnie konkurować z obozem rządzącym w ewentualnych przedterminowych wyborach parlamentarnych.

RMF FM organizuje debatę prezydencką w Rzeszowie

To najstarsza komercyjna stacja radiowa w Polsce jako pierwsza postanowiła zorganizować debatę kandydatów w przed terminowych wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa.

Udział w niej weźmie czworo zarejestrowanych kandydatów:
- Konrad Fijołek, kandydat szeroko rozumianej opozycji parlamentarnej w Polsce, obecny radny
- Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, startująca z poparciem PiS
- Marcin Warchoł, startuje z poparciem Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości, pomazaniec Tadeusza Ferenca
- Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji oraz poseł z Rzeszowa

Kandydaci będą odpowiadać w czterech blokach tematycznych

Ta debata prezydencka została podzielona na cztery części. W pierwszej części kandydaci odpowiedzą na to, jaką mają wizję rozwoju i rolę Rzeszowa w stosunku do spraw ogólnopolskich

Druga część będzie skoncentrowana na problemach lokalnych.

Z kolei w trzeciej części kandydaci będą mogli zadawać sobie nawzajem pytania, każdy z nich będzie mógł zapytać każdego ze swoich kontrkandydatów.

Zaś w czwartej części kandydaci będą mogli wygłosić swego rodzaju exposé do swoich wyborców i przeciwników.

Balawajder: Wybory w Rzeszowie będą miały ogromne znaczenie dla układu sił politycznych w Polsce

Tą debatę poprowadzi dwóch znanych i niezwykle doświadczonych dziennikarzy RMF FM: Marek Balawejder - Dyrektor Informacji RMF FM, oraz Patryk Michalski.

- Mamy świadomość, że wynik wyborów jest ważny przede wszystkim dla mieszkańców tego miasta, ale będzie miał też znaczenie ogólnopolskie - dla układu sił w Zjednoczonej Prawicy oraz w opozycji. W maju oczy wszystkich zainteresowanych polityką będą skierowane na Rzeszów - uważa Marek Balawejder.

W przypadku drugiej tury w tych wyborach stacja ponownie zaprosi dwoje kandydatów, aby jeszcze raz opowiedzieli o swoim pomyśle na Rzeszów.

Start debaty w czwartek o godz. 12, w samo południe: Rzeszów ma głos: Już jutro pierwsza debata przed rzeszowskimi wyborami prezydenckimi. Tylko w RMF FM!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.