Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska2050 przyjechał do Rzeszowa, aby wesprzeć Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa.
-To jest kluczowy moment w historii Rzeszowa - powiedział Michał Kobosko, - Ale to także kluczowy moment dla polskiej polityki. Rzeszów jest najważniejszy nie tylko w tej chwili, ale z dłuższej perspektywy.

Prawica Zjednoczona tylko z nazyw


Zdaniem lidera Polska 2050 nie ma już obozu tzw. Zjednoczonej Prawicy. Ten obóz się rozpada na części. - Widzimy władzę, która pęka, która jest wzajemnie skłócona. Władzę, która w tej chwili koncentruje się na tym, żeby trwać i jak najbardziej odwlec ten moment, w którym nastąpią rozliczenia… I ta cała wojenka na górze jest Państwu przynoszona tutaj do Rzeszowa. Mamy kandydatkę pana prezesa Kaczyńskiego i mamy kandydata pana prezesa Ziobry. Te dwa obozy, które ze sobą walczą na noże, postanowiły walczyć także w Rzeszowie, wykorzystując kandydatów, którzy nie znają tego miasta ani realnych potrzeb - podkreślił Michał Kobosko.

Michał Kobosko zaznaczył, że sukces któregokolwiek z kontrkandydatów Konrada Fijołka oznacza dla Rzeszowa przeniesienie kłótni z Warszawy na grunt rzeszowski, a to nic dobrego miastu nie przyniesie.

Kobosko: Fijołek jest konkretny


-Konrad Fijołek jest jedynym konkretnym kandydatem na Prezydenta Rzeszowa- zaznaczył Kobosko. - Nikt go nie przywiózł, nikt go nie musiał zaznajamiać ze sprawami miasta, a do tego jest samorządowcem z krwi i kości, a to samorząd zna najlepiej potrzeby ludzi i wie jak je zaspokajać.

Konrad Fijołek, dziękując mieszkańcom Rzeszowa za codzienne wsparcie, podczas spotkań, spacerów i to, w mediach społecznościowych, podkreślił:
- To co się stało w Rzeszowie to rzecz niezwykła i historyczna. Udało się połączyć lokalne siły obywatelskie i stowarzyszenia ze wsparciem wszystkich prodemokratycznych sił politycznych w kraju.
-Ze wsparciem partii Polska2050 będziemy walczyć o ekologię, o rezygnację z węgla i zmniejszenie smogu
- powiedział Konrad Fijołek.

Michał Kobosko zapewnił, ze partia Polska2050 wspiera Konrada Fijołka ze wszystkich sił i zapowiedział jutrzejszy przyjazd do Rzeszowa Szymona Hołowni.