Dzisiaj odbyła się wspólna konferencja kandydata na prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka z Szymonem Hołownią. Niegdyś znany polski showmen obecnie przewodniczy partii Polska 2050. W Rzeszowie postanowił poprzeć Konrada Fijołka w walce o urząd Prezydenta Miasta. Czego dotyczyła konferencja?
Jak powiedział sam sławny polityk, a jednocześnie założyciel wyżej wspomnianej partii, wspiera on Fijołka głównie ze względów na wspólne priorytety polityczne. Jednym z nich na pewno jest ekologia.

Ekologia według Konrada Fijołka i partii ,,Polska 2050"


Programy i postulaty obu polityków faktycznie w tej kwestii pokrywają się. Jak powiedział sam Szymon Hołownia:

,,W programie Konrada Fijołka są te same rzeczy co w naszym „Zielonym Szlaku”. [...] To troska o renaturalizację cieków wodnych, rzek które płyną przez Rzeszów. To zadbanie o to by nie było tu „betonozy”. Żeby wszystkie tereny które nam służą miały dużo zieleni, bo jest nam wszystkim tak bardzo potrzebna. I to nie jest tylko kwestia estetyki, ale naszego komfortu, to jest kwestia troski o klimat, to jest kwestia zmniejszania zanieczyszczeń powietrza i wielu innych elementów. Są tam bardzo nowatorskie rzeczy - powiedział Hołownia."

Okazuje się, że program Konrada Fiołka stał się także niejako inspiracją dla byłej gwiazdy TVN-u. Polityk z Rzeszowa zwrócił na siebie jego uwagę szczególnie nowoczesnymi pomysłami i rozwiązaniami. Dotyczą one m.in. zużycia wody pitnej. Hołownia zaznaczył:

,,Bardzo niewielu ludzi o tym mówi, o „szarej wodzie”, czyli o dbaniu o to, żeby nowe budynki w Rzeszowie miały tę dualną instalację, która pozwala ograniczyć zużycie wody pitnej nawet o 1/3. Pozwalając na to aby woda odzyskiwana z wanien z umywalek, mogła służyć do spłukiwania toalet."

Konrad Fijołek a ekologia - konkretne rozwiązania dla Rzeszowie?


Chociaż wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się dopiero 9 maja 2021 roku, to już teraz Konrad Fijołek zapowiada śmiało co zrobi po ich wygraniu. Oznajmił, że zorganizuje w Rzeszowie ,,Zielony Panel Obywatelski". Jego zadaniem będzie podejmowanie decyzji w temacie przyszłych rozwiązań ekologicznych, jaki miałyby się podejmować władze miasta.

Stanowczo podkreślił również, że należy odejść od opryskiwania całego Rzeszowa środkami chemicznymi. Kandydat na prezydenta twierdzi, że jest inne rozwiązanie w walce z komarami. Mają to być już obecnie instalowane budki dla jerzyków, które zjadają nawet 200 tys. komarów dziennie.

Zalesianie Rzeszowa. Czy stolica Podkarpacia w końcu stanie się zielona?


Konrad Fijołek podczas konferencji zachęcał także do tego, aby każdy starał się poprawić stan przyrody w Rzeszowie. Nawoływał on do sadzenia drzew i dbania o planetę. W tym celu rozdano kilkaset jabłonek. Kandydat na prezydenta Rzeszowa dodał również:

,,Mądrzy ludzie mówią, że tę ziemię pożyczamy na chwilę od naszych dzieci i to im musimy ją zwrócić w jak najlepszym stanie [...] Uczynimy Rzeszów zielonym. Skwer, las, park będzie dostępny dla każdego w promieniu 10 minut spaceru. Już 4 lata temu zorganizowałem w Parku Papieskim sadzenie drzew i teraz będziemy to kontynuować. Zapraszam Mieszańców Rzeszowa, 2 maja do dalszego sadzenia drzew w Parku Papieskim. Przyjdźcie!"


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.