Za około 1,1 mln zł Rzeszów wykupi dwie działki pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Łącznie koszt tej inwestycji ma wynieść 120 mln zł.
W Rzeszowie już od dawna słyszeliśmy o budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Miasto miało gotowy projekt, oraz większość formalności. Problem był jednak z działkami, na których miało ono powstać. Należały one bowiem do samej Resovii, bądź prywatnych właścicieli, ale ratusz jeszcze za kadencji Prezydenta Tadeusza Ferenca niewiele robił, aby je pozyskać. Według słów m.in. obecnej wojewody Ewy Leniart, a także europosła Tomasza Poręby przyspieszenie w tej kwestii nastąpiło dopiero za Marka Bajdaka.

- Jak to jest możliwe, że przez tyle lat miasto nie było w stanie zrobić w tym kierunku konkretnych kierunków ? Jak to jest, że dopiero wraz z przyjście Pana Marka Bajdaka ruszyły rozmowy z inwestorami odnośnie wykupu działek ? - mówił już ponad miesiąc temu europoseł Poręba.
Rzeszów. Miasto finalizuje pozyskanie trzech działek pod budowę PCL
Europoseł PiS, Tomasz Poręba


Rzeszów. Działki pod budowę PCL są, w przyszłym tygodniu wniosek do Ministerstwa

Jednak na dzisiaj specjalnie zwołanej konferencji prasowej na stadionie Resovii p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak poinformował, że miasto pozyskało już trzy niezbędne działki od inwestorów. Łącznie mają one powierzchnie 33 arów, z czego dwie o powierzchni 20 arów zostało zakupionych, a jedna o powierzchni 13 a. Resovia sama przekazała bezpłatnie.

- Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż udało nam się dotrzymać kolejnej obietnicy. Całkowity koszt, za jaki wykupiliśmy te działki, wyniósł nas nieco ponad 1,1 mln zł. Są więc to koszta, które początkowo zakładaliśmy. Zatem Rzeszów po raz kolejny nie przepłacił - mówił Marek Bajdak.

Na konferencji prasowej była także obecna Ewa Leniart, ale nie w charakterze wojewody, ale jako kandydatki na urząd prezydenta Rzeszowa.

- Cieszę się niezmiernie, że miasto zrobiło tak ważny krok w kierunku realizacji tej znaczącej inwestycji, jaką jest budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. W przyszłym tygodniu zostanie złożony wniosek do wicepremiera Glińskiego, aby rozpatrzył pozytywnie ten wniosek - dodawała Ewa Leniart.
Rzeszów. Miasto finalizuje pozyskanie trzech działek pod budowę PCL
Kandydatka na Urząd Prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart


Problem mogą stanowić koszta inwestycji?

Jednak kolejnym problemem, jaki może się pojawić przy budowie PCL to koszta, a te rosną z zawrotną szybkością. Jeszcze w poprzednim roku słyszeliśmy, że koszt tej inwestycji wyniesie 50 mln zł. Później jednak kwota dobiła do tej granicy. Z kolei teraz cena budowy tego obiektu ma wynosić około 120 mln zł. Skąd takie zwroty akcji?

- Koszta te zostały opracowane przez wydział inwestycji - wyjaśnił pokrótce Marek Bajdak. Szczegółów jednak żadnych nie podał.

Jednak jak usłyszeliśmy na konferencji prasowej, nie zmienią się zasady finansowania. - W tej kwestii nic nie zmienia. Po 25 proc. wyłoży miasto, a także urząd marszałkowski województwa. Resztę da ministerstwo - zapewnił Marek Bajdak.

P.o. prezydenta Rzeszowa dodał także, że najpewniej jeszcze w maju ratusz wystąpi o pozwolenie na budowę.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.