W wyniku skandalicznego zachowania w Sejmie poseł Braun stracił uposażenie za cały miesiąc. Teraz internauci ruszają mu z pomocą.
Działacz Konfederacji znany jest z tego, że lekceważy obostrzenia pandemiczne. Publiczne nienoszenie maseczki to już standardowe zachowanie. Poseł z Rzeszowa ogłosił nawet ostatnio abecadło antylockdawnowe.

Przypomnijmy, blisko tydzień temu w Sejmie doszło do kolejnej kompromitacji. W rolach głównych wystąpili: poseł Grzegorz Braun oraz Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Podczas ostatniego posiedzenia Izby niższej parlamentu wdał się w kolejną dyskusję z drugą osobą w państwie. Marszałek Witek nawoływała posła Brauna do tego, aby na sali plenarnej założył maseczkę. Z kolei on odpowiadał, iż tego nie zrobi, ponieważ nie ma takiego prawa, które by mu to nakazywało. Tym razem jednak na upomnieniu się nie skończyło.

Poseł został wykluczony z obrad, a dodatkowo zabrano mu całe uposażenie. Więcej o tym incydencie pisaliśmy tutaj: Skandal w Sejmie. Poseł Braun wykluczony z obrad

Darczyńcy organizują zbiórkę pieniędzy dla Brauna

Natomiast już kilka dni później w Internecie pojawił się wpis informujący o zbiórce pieniędzy na całe uposażenie miesięczne dla ukaranego posła.

- Dlatego drodzy POLACY, wyjdźmy naprzeciw tej sytuacji. Tak bardzo chcemy normalności, to okażmy solidarność z Posłem - czytamy w internetowym wpisie pod zbiórką.

Sam Grzegorz Braun zapewnia natomiast, że nic nie wiedział o tej zbiórce, ale samą akcją wydawał się mile zaskoczony.

Pod tym linkiem chętni internauci znajda dane do przelewu, gdzie mogą wpłacać pieniądze: