Moi drodzy, powoli wkraczamy w ostatni tydzień kwietnia... Póki co tegoroczny kwiecień jest najzimniejszy od ponad 20 lat! Czy w końcu pogoda się zmieni i nas wreszcie pozytywnie zaskoczy?

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia zaskoczy nas, ale przymrozkiem o poranku w wielu miejscach naszego regionu... Ogólnie dzień nie będzie brzydki, bo słońca nam nie zabraknie, ale będą się tworzyć chmury kłębiaste, z których lokalnie może popadać deszcz, deszcz ze śniegiem bądź krupa śnieżna. Będzie zimno, bo max. 8/9°C na całym Podkarpaciu. Noc pogodna, ale bardzo zimna...

Wtorek

Po pogodnej nocy spodziewamy się dość niskich spadków temperatury, bo może być gdzieniegdzie nawet i -4/5°C. Słońce, które będzie nam towarzyszyło cały dzień, szybko ogrzeje wychłodzone powietrze i na termometrach zanotujemy od 7°C w Bieszczadach do max. 10°C na pozostałym obszarze Podkarpacia. Opadów w tym dniu nie przewidujemy. Noc pogodna i zimna. Wiatr słaby.

Środa

Połowa tygodnia zacznie przynosić nam pewne zmiany w pogodzie. Po porannych przymrozkach dzień przyniesie nam zdecydowane ocieplenie w całym regionie, bo temperatury wzrosną do nawet 15°C. Słońce na zmianę z chmurami będzie nam towarzyszyło przez cały dzień. Opadów w tym dniu raczej też nie powinniśmy się spodziewać... Noc pogodna i chłodna, ale już bez nocnych przymrozków.

Czwartek

Ten dzień, interesuje nas łowców burz, bo znów możemy mieć wiosenne wyładowania... Poranek powita nas dodatnimi temperaturami i słońcem. W ciągu dnia od zachodu zacznie się chmurzyć i na pewno będzie padał deszcz, a będzie to spowodowane wtargnięciem niżu, który znów namiesza w pogodzie. Są szanse, przede wszystkim na południu polski na wyładowania atmosferyczne...ale, że do tego czasu jest parę dni, więc wolimy o tym jeszcze się nie rozpisywać, i zaczekać do środy aż się prognozy ustabilizują. Temperatury w tym dniu wzrosną do nawet 19/20°C! A więc będzie bardzo ciepło przed nadejściem opadów. Noc zapowiada się z przelotnymi i ciągłymi opadami deszczu. Wiatr będzie silny i porywisty podczas opadów i burz.

Piątek

Koniec tygodnia i miesiąca może być znów burzowy oraz deszczowy... Ale za to będzie w miarę ciepło, bo są szanse nawet na 17/18°C. Ale i słońce będzie się nam pokazywało od czasu do czasu. Tak więc kochani, pogoda będzie tym razem taka typowo wiosenna. Troszkę nas te przymrozki niepokoją, ale musimy to jakoś przetrwać.