Do Rzeszowa zawitał sam przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka. Podkreślił on swoje poparcie dla Konrada Fijołka. Odniósł się też do jego kontrkandydatów i skomentował planowaną zmianę terminu wyborów prezydenckich w Rzeszowie.

Zmiana terminu wyborów prezydenckich w Rzeszowie

Podczas konferencji prasowej Budka wprost powiedział, że powinny one odbyć się w wcześniej ustalonym już terminie. Porównał zmianę pierwotnej daty do incydentu z czasów wyborów na Prezydenta Polski.

,,Dzisiaj ugrupowanie rządzące, widząc jakimi wielkimi krokami zbliża się porażka wyborcza, próbuje zrobić mechanizm, który znamy z Sejmu- podkreślał przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. - Pamiętacie państwo słowa marszałek Witek? „Musimy anulować, bo przegramy”? Właśnie do tego dążą rządzący. Widząc widmo klęski, próbują anulować te wybory."

Zaznaczył jednocześnie, że jest pewny kandydata, którego popiera. Stwierdził, że Konrad Fijołek jest w stanie wygrać te wybory w każdym terminie. Na potwierdzenie tych słów przypomniał o opublikowanym w ostatnim czasie sondażu, według którego Konrad Fijołek ma największe szanse na zwycięstwo. Według tych obliczeń ma on 42% poparcie.

Konrad Fijołek kandydat na prezydenta Rzeszowa
Konrad Fijołek

Prezydent z Rzeszowa czy z ,,importu"?

Borys Budka wraz z również uczestniczącym w konferencji Pawłem Kowalem, posłem na Sejm RP, mówili także o tym, że prezydent Rzeszowa powinien być z tego miasta. Twierdzili, że tylko taka osoba w pełni zrozumie potrzeby mieszkańców stolicy Podkarpacia. Borys Budka powiedział:

,,Konrad Fijołek jest osobą, która nie została przywieziona przez nikogo w teczce z Warszawy. [...] Jest osobą, która nie musi udawać, że nie przynależy do żadnej partii politycznej, albo wstydzi się swojego promotora ministra sprawiedliwości. Wreszcie nie jest osobą, która do niedawna starała się o mandat poparcia do Sejmu od rzeszowian, a potem sama z tego mandatu zrezygnowała. I wreszcie nie jest osobą, dla której wybory prezydenckie są tylko poligonem starcia. Nie kandydował na prezydenta Gdańska, a teraz zdecydował się na Rzeszów. Konrad Fijołek jest osobą stąd, jest samorządowcem, a przede wszystkim człowiekiem wskazanym przez mieszkańców Rzeszowa."

W ten sposób odniósł się także do pozostałych kandydatów na urząd Prezydenta Rzeszowa.

Konrad Fijołek

Kowal: Fijołek gwarantuje prawdziwą zmianę w Rzeszowie

Na konferencji prasowej obecny był także Paweł Kowal, który przed ogłoszeniem Konrada Fijołka był typowany, jako kandydat KO na prezydenta Rzeszowa.

Poseł na Sejm RP, ale i kolega Konrada Fijołka z rzeszowskiego podwórka, podkreślał, że Rzeszów potrzebuje prezydenta, który będzie dobrze znał miasto i jego problemy i któremu będzie na tym mieście zależało tak jak Konradowi Fijołkowi.

- My wiemy, o czym mówimy, bo myśmy chodzili po tych chodnikach jeszcze wtedy, kiedy były niewyremontowane i czekały na środki z Unii Europejskiej. My wiemy, o czym mówimy, bo mamy tutaj swoich bliskich. My się rozumiemy kiedy sobie wymieniamy nazwy osiedli i wiosek, które kiedyś były oddzielne, a teraz są już w Rzeszowie. I dobrze wiemy jak Rzeszowowi potrzebna jest zmiana. A ja najlepiej wiem, że osobą, która naprawdę tej zmiany może dokonać, jest Konrad. Konrad Fijołek może zmienić Rzeszów. Może dać Rzeszowowi nową szansę. Rzeszów potrzebuje nowej wizji. Potrzebuje jeszcze jednego skoku cywilizacyjnego. Potrzebuje być polską bramą na wschód, dlatego że Rzeszów ma swoje ambicje i aspiracje - mówił Paweł Kowal.

Konrad Fijołek odbiera gratulacje od Pawła Kowala
Paweł Kowal wsparł Konrada Fijołka

Borys Budka ostro o wyborach na prezydenta w Rzeszowie

Podczas pobytu Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie, redakcja Rzeszów112.pl przeprowadziła również indywidualny wywiad z Borysem Budką. Miał on miejsce w rzeszowskiej siedzibie Platformy Obywatelskiej. W nim wspomniał m.in. o tym, że obecna zjednoczona prawica przestała już istnieć. Stwierdził, że walka pomiędzy dwoma kandydatami jest krzywdząca dla samych Rzeszowian. Budka uważa, że jest to jedynie bitwa o wpływy.

Tym samym podkreślił, że Konrad Fijołek jest kandydatem zjednoczonej opozycji i jego zgodne poparcie wielu środowisk pokazuje tym samym, ile daje współpraca. Borys Budka uważa, że mieszkańcy sami powinni wybrać swojego prezydenta, który zna ich potrzeby. W ten sposób odniósł się do poparcia Tadeusza Ferenca względem Marcina Warchoła. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej powiedział, że nie ma potrzeby ,,podpowiadania" Rzeszowianom, na kogo powinni głosować.

Zobacz live z naszej rozmowy z przewodniczącym PO:

~Marek

26-04-2021 19:22 1 0

Boją się Grzegorza Brauna. Bo ludzie wiedzą co jest dobre dla nich.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.