W sobotę 24 kwietnia prawie pół tysiąca mieszkańców Gminy Boguchwała zbierało śmieci z terenów rekreacyjnych, przydrożnych rowów, czy brzegów rzek. Wszystko w ramach akcji Młodzieżowej Rady Miejskiej "Wielkie Sprzątanie w Gminie Boguchwała".
Cenna inicjatywa, która swoim zasięgiem objęła każdą miejscowość gminy, została zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską w Boguchwale, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale, Lokalnym Ośrodkiem Kultury "Razem" w Niechobrzu oraz Lokalnym Ośrodkiem Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu.

- Troska o stan środowiska to nasza wspólna odpowiedzialność i mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wpłynąć na postawę osób, które uważają, że przydrożny rów, czy tereny zielone to dobre miejsce na pozbycie się śmieci – tłumaczyli organizatorzy.

Do wspólnej akcji przystąpili radni, sołtysi, szkoły, przedstawiciele różnych organizacji, takich jak koła gospodyń wiejskich, seniorzy, strażacy, a przede wszystkim mieszkańcy, którzy przychodzili całymi rodzinami. Brzeg Wisłoka sprzątali natomiast wędkarze z Koła nr 13 PZW w Boguchwale, którzy od kilku lat porządkują tereny w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom rękawice ochronne i worki na śmieci, a na zakończenie zorganizowany został poczęstunek.

Ogrom wykonanej pracy budzi podziw, ponieważ uczestnicy, oprócz puszek, butelek i opakowań znajdowali także opony, części samochodowe, odpady budowlane, a nawet maskę przeciwgazową. W ramach akcji prawie pół tysiąca mieszkańców zebrało 350 worków śmieci, co dało łącznie 40 m3 odpadów.

- Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w to przedsięwzięcie, które miało na celu przypominać jak ważna jest troska o środowisko naturalne, a także zachęcać do wypracowania drobnych zmian w swoim życiu codziennym, lecz mających niebagatelny wpływ, nie tylko na estetykę naszego otoczenia, ale także na jakość naszego życia – podkreślał Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.