Łącznie 12,5 mln zł dostał Rzeszów w ramach kolejnego rozdania środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto przeznaczy je na dwie ważne inwestycje w Szpitalu Miejskim.
O podziale środków w ramach kolejnego rozdania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pisaliśmy tutaj: Rząd rozdał kolejne miliony na inwestycje lokalne.

Wówczas Rzeszów składał wnioski dwie inwestycje na kwotę o łącznej wartości 44,5 mln zł. Jednak rząd okazał się nie tak hojny dla stolicy Podkarpacia, i przyznał jej zaledwie 1/4 z wnioskowanych funduszy.

Modernizacja oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie

Zakres planowanej inwestycji obejmuje modernizację Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Miejskim wraz z wyposażeniem pomieszczeń w niezbędny sprzęt medyczny (wartość wyposażenia medycznego to około 1 350 000,00zł).

Prace będą polegać na przebudowie pomieszczeń w zakresie m.in.: przebudowy instalacji elektrycznej, wentylacji mechanicznej, sanitarnej oraz dostosowaniu ich do obecnych wymogów prawnych.

- Inwestycja przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów, co jest priorytetem w obecnym stanie pandemii, gdyż oddział ten zapewnia łóżka dla pacjentów w najcięższym stanie zakażonych wirusem Covid-19 - mówi Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Zakres zadań inwestycyjnych obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na realizacji niezbędnych robót rozbiórkowych i demontażowych oraz wykonaniu nowego schematu funkcjonalnego.

Szczegółowy zakres planowanych robót modernizacyjnych to m.in.:
• przebudowa pomieszczeń
• adaptacja części pomieszczeń w celu utworzenia izolatki według obowiązujących przepisów oraz utworzenia dodatkowych węzłów sanitarnych w obrębie sal chorych,
• przebudowa pionów i poziomów instalacyjnych wodno - kanalizacyjnych, instalacji wewnętrznej wod.-kan.,
• wykonanie robót instalacyjnych elektrycznych obejmujących wymianę istniejącej instalacji elektrycznej, instalacji oświetleniowej, zasilania, gniazd wtykowych i przełączeniowych, rozdzielni oddziałowych, montażu instalacji elektrycznej,
• modernizacja instalacji gazów medycznych tlenu medycznego, próżni, sprężonego powietrza, w obrębie remontowanych pomieszczeń,
• montaż central oraz układów wentylacyjno – klimatyzacyjnych w salach chorych, gabinetach lekarskich, zabiegowych, punktach pielęgniarskich, sanitariatach i innych pomieszczeniach w obrębie całego oddziału,
• instalacja niskoprądowa IT, kontroli dostępu, monitoringu oraz telefoniczna (wraz z wykonaniem punktów dystrybucyjnych, wyposażeniem oraz podłączeniem do instalacji i systemów szpitalnych),
• zakup wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia sal i pomieszczeń na oddziale wraz z zakupem wyposażenia sprzętu i aparatury medycznej.


Zakup aparatu Rezonansu Magnetycznego wraz z modernizacją pomieszczeń pracowni

Szpital Miejski im Jana Pawła II w Rzeszowie jako jeden z nielicznych publicznych szpitali w Rzeszowie nie posiada w swoich strukturach pracowni Rezonansu Magnetycznego, co znacznie ogranicza diagnostykę i możliwość poszerzania i wprowadzenia nowych metod leczenia w szpitalu.

- Rezonans magnetyczny jest obecnie najlepszym narzędziem diagnostyki obrazowej, pozwala w sposób nieinwazyjny zbadać wszystkie wewnętrzne, anatomiczne struktury organizmu -np. kości, tkanek miękkich, mózgu, serca. Dodatkowo jest to bardzo bezpieczne badanie, co jeszcze zwiększa jego użyteczność, zwłaszcza w obszarze traumatologii i ortopedii, dlatego cieszymy się z tego dofinansowania - dodaje dyrektor Materna.

Utworzenie pracowni rezonansu wymaga przebudowy pomieszczeń w części piwnicznej i dostosowania ich do obowiązujących norm. Projekt zakłada zakup aparatu rezonansu magnetycznego oraz niezbędnego, specjalistycznego wyposażenia do pracowni.

Zakres zadań inwestycyjnych obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na realizacji niezbędnych robót rozbiórkowych i demontażowych oraz wykonaniu nowego schematu funkcjonalnego.

Szczegółowy zakres planowanych robót modernizacyjnych to m.in.:
• przebudowa pomieszczeń/adaptacja
• wykonanie robót instalacyjnych elektrycznych obejmujących wymianę istniejącej instalacji elektrycznej, instalacji oświetleniowej, zasilania, montażu instalacji elektrycznej,
• montaż układów wentylacyjno–klimatyzacyjnych na potrzeby Pracowni Rezonansu Magnetyczngo,
• instalacja niskoprądowa IT,
• zakup aparatu rezonansu magnetycznego,
• zakup wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.