Pojawiły się nowe fakty ws. ustawki kiboli na autostradzie A4. Dzięki nowemu nagraniu z miejsca zdarzenia małopolskiej policji udało się ustalić tożsamość części z uczestników zdarzenia!
W minioną sobotę, 25 lipca, na autostradzie A4 Kraków - Rzeszów, w okolicy Brzeska doszło do dantejskich scen z udziałem kibiców kilku klubów piłkarskich. Kilkadziesiąt osób nagle zatrzymało samochody po obu stronach autostrady. Zablokowany został ruch w obydwu kierunkach. O zdarzeniu została poinformowana małopolska policja. Zanim jednak funkcjonariusze pojawili się na miejscu, osób biorących udział w ustawce już nie było.

Według nieoficjalnych informacji w bójce uczestniczyli kibole z takich klubów jak Karpaty Krosno, JKS Jarosław, Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola i Resovia Rzeszów.

Fani zwaśnionych drużyn jadąc autostradą w przeciwnych kierunkach, porozumieli się ze sobą na trasie. Umówili się na spotkanie "w połowie drogi, na neutralnym gruncie". To działo się bardzo dynamicznie i trwało nie dłużej niż 15 minut - mówił w rozmowie z WP Sportowe Fakty Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Tydzień po zdarzeniu, w sobotę, 31 lipca, na profilu yt użytkownika STOP CHAM opublikowano nowe, nieznane do tej pory nagranie. Widać tam, jak kibole zatrzymali swoje samochody na poboczu autostrady na 138 km w kierunku Rzeszowa. Następnie wysiedli z nich i probowali przedostać się na druga stronę. Na nagraniu widać, jak rozpędzony samochód, z którego wnętrza widz ogląda sytuacje, mija gotowych do bójki młodych mężczyzn.
Jechałem z rodziną i jak auta się zatrzymały, to z auta przede mną wyskoczyli goście w kominiarkach, nawet się nie zastanawiałem tylko jedynka i ogień - pisze autor filmu. Po zatrzymaniu samochodów pseudokibice przeskakują przez bariery ochronne. Do ustawki dochodzi na pasie w kierunku Krakowa.Na filmie ocenzurowane tablice rejestracyjne nagranych samochodów. Policji już udało się ustalić numery rejestracyjne części aut, które brały udział w zdarzeniu. Właściciele samochodów niebawem mają zostać wzywani w celu złożenia wyjaśnień.

Uczestnikom ustawki grożą dwa zarzuty - udziału w bójce, a także spowodowania zagrożenia w ruchu lądowych. Sprawa jest w toku.

Foto screenhot z filmu przesłanego na kanał youtube użytkownika STOP CHAM