Policjanci z wydziału kryminalnego z Jarosławia, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy z poniedziałku na wtorek, włamali się do sklepu spożywczego w Chłopicach i ukradli alkohol, papierosy oraz pieniądze. Okazało się, że sprawcami są trzej bracia. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Do włamania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w sklepie w Chłopicach. Nieznani sprawcy uszkodzili kratę i wybili szybę w oknie. Skradli pieniądze, produkty spożywcze, wyroby alkoholowe i tytoniowe, powodując straty w wysokości ponad 2 tys. zł. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Na podstawie zebranych informacji w tej sprawie, kryminalni z jarosławskiej komendy wytypowali trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani dwa dni po zdarzeniu. To bracia w wieku 24, 26 i 34 lat, mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu.

W toku wykonywanych czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że jeden z braci tuż po włamaniu schował swoje buty w budzie dla psa, z obawy przed przyjazdem policji. Obuwie zostało zabezpieczone przez mundurowych. Skradziony alkohol mężczyźni wypili, a skrzynki po piwie ukryli w różnych miejscach na terenie posesji.

Dodatkowo okazało się, że 24-latek kilka dni przed włamaniem usiłował włamać się do niezamieszkanego budynku w Jankowicach, gdzie uszkodził trzy piece kaflowe, telewizor oraz drzwi. Właściciel oszacowała straty na łączną kwotę 5 tys. zł.

Śledczy przesłuchali zatrzymanych braci. Mężczyźni przyznali się do winy.

Wszyscy trzej usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.