Do 11 maja Rzeszów czeka na oferty projektowe związane z budową przedszkola i żłobka na osiedlu Budziwój w Rzeszowie. Według planów ma to być nowoczesny budynek.
Historia związana z budową żłobka, a zarazem przedszkola na osiedlu Budziwój sięga sierpnia ubiegłego roku. Wtedy Rzeszów ogłosił przetarg zarazem na projekt, jak i wykonanie tego obiektu. Problem był jednak z wyłonieniem wykonawcy, a nawet jeżeli udało się już go wybrać, sztuką było podpisanie stosownej umowy. W tle przeważnie były koszta. Więcej o tej historii pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Co z budową przedszkola na Budziwoju ?

Miasto ogłasza przetarg na projekt budynku

Koncepcja budowy zmieniła się wraz z przyjściem do ratusza Marka Bajdaka. P.o. prezydenta Rzeszowa popatrzył na to wszystko chłodnym okiem i powiedział: Dość, koniec tej zabawy!

Na marcowej sesji Rady Miasta Rzeszowa tak uzasadniał swoją decyzję: - Ja sam osobiście jestem umiarkowanym zwolennikiem tego systemu, ponieważ nie zawsze zamawiający jest przekonany, że chciał uzyskać to co mu wykonawca przedkłada - mowił Marek Bajdak.

W piątek 30 kwietnia rzeszowski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie stosownej dokumentacji projektowej. Według planów ma to być nowoczesny budynek.

W dokumentacji projektowej czytamy, że wykonawca będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie budynków parterowych z płaskim dachem w technologii tradycyjnej.

Projekt budynku przedszkola ma uwzględniać m.in.: 7 oddziałów dla 175 dzieci (po 25 dzieci na jeden oddział), sale o powierzchni min. 70 metrów kwadratowych, czy plac zabaw na zewnątrz.

Projekt ma być gotowy na przyszły rok

Z kolei projekt żłobka będzie musiał zawierać m.in.: 6 oddziałów dla 178 dzieci, sale wielofunkcyjne o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych, taras z możliwością wyjścia na niego z każdej sali.

Ponadto wykaz wyposażenia żłobka i przedszkola należy uzgodnić z Miejskim Zespołem Żłobków i Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Na oferty od wykonawców Urząd Miasta czeka do 11 maja, zatem firmę odpowiedzialną za to poznamy najprawdopodobniej jeszcze przed Dniem Dziecka. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 304 dni wykonanie projektu od daty podpisania umowy.

Więcej o inwestycjach w Rzeszowie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse