Wkroczyliśmy w ostatni miesiąc meteorologicznej wiosny. Wiosny, która nas zaskoczyła w tym roku częstymi spływami arktycznego powietrza, opadami powyżej normy oraz znikomą ilością burz.
iekawi jesteśmy miesiąca maja czy w końcu przełamie on trend miesięcy chłodnych i wreszcie zrobi się ciepło którego tak nam brakuje?
Zobaczmy jaka pogoda czeka nas w najbliższym tygodniu! ?

PONIEDZIAŁEK - 3.05.2021


Ostatni dzień długiego weekendu będzie chłodny, bo niestety będzie w regionie tylko 12-13°C. W godzinach przedpołudniowych może się jeszcze chmurzyć i gdzie nie gdzie pokropić deszcz.

Popołudniu pogoda się zdecydowanie poprawi i ujrzymy wielu chwil ze słońcem. Niestety, wiatr który daje się nam aktualnie we znaki będzie nam dokuczał praktycznie przez cały poniedziałek.

WTOREK - 4.05.2021


Wtorkowy poranek przyniesie niskie temperatury bo mogą być miejsca w Bieszczadach, że będzie tam około zera stopni. Dzień ogólnie będzie przyjemny bo słoneczny oraz bezdeszczowy, jedynie wiatr może nam jeszcze dokuczać.

Temperatury na całym Podkarpaciu będą podobne, do 17°C.

ŚRODA - 5.05.2021


W połowie tygodnia nastąpi zmiana pogody bo z zachodu na wschód będzie się przemieszczał front atmosferyczny. W drugiej części dnia zawita on na Podkarpacie i prawdopodobnie pojawią słabe burze. Popada deszcz i mocniej powieje.

Zrobi się cieplej bo będzie około 18-19°C.

CZWARTEK - 6.05.2021


Po przejściu frontu zrobi się o poranku chłodniej. Przymrozków nie spodziewamy się. Dzień będzie słoneczny i bez żadnych opadów.

A temperatury będą oscylowały około 15°C.

PIĄTEK - 7.05.2021


W ostatnim dniu tygodnia znów będą szanse na burze we wschodnich województwach. Mogą i one pojawić się również u nas na Podkarpaciu. Początek dnia będzie słoneczny ale z biegiem czasu pogoda zacznie się psuć.

Będzie ciepło bo termometry mogą pokazać nawet około 20°C.

W weekend spodziewamy się wreszcie temperatur adekwatnych do miesiąca maja.

Z południa wreszcie zacznie napływać bardzo ciepłe powietrze i według naszych prognoz długoterminowych, moi kochani zaraz po 10.05 może się zrobić bardzo gorąco i pojawią się groźne burze...oby tylko obyło się bez szkód!