Na Podkarpaciu pojawiła się nowa, ciekawa opcja turystyczna dla wszystkich spragnionych przygody podróżników. Co więcej, pandemia nie ma na nią wpływu, każdy może skorzystać z powstałych atrakcji.
Pandemia Covid-19 mocno odbiła się na branży turystycznej. Pod tym względem ucierpiało także Podkarpacie. Dlatego gmina Cieszanów postanowiła stworzyć nową atrakcję, która może być dostępna bez względu na panujące obostrzenia epidemiologiczne.

Szlaki turystyczne Podkarpacia - metoda na "pandemiczne" wycieczki


I tak w dobie obostrzeń, w gminie Cieszanów powstały nowe szlaki turystyczne "Cieszanów - cztery pory roku". Jak zapowiada m.in Robert Korzeniowski, współtwórca inicjatywy i ambasador tego regionu, utworzone trasy pokażą region z nowej perspektywy. Tym bardziej, że plan którędy mają przebiegać szlaki wytypowali sami mieszkańcy i miłośnicy Cieszanowa. Zgłaszali oni swoje propozycje do konkursu właśnie na nowe trasy turystyczne. W ramach tego plebiscytu gmina Cieszanów uzyskała prawie 30 tysięcy euro na budowę szlaków z programu współpracy PL-BY-UA. Środki te pozwoliły na stworzenie tablic informacyjnych, przewodników turystycznych, a także filmów promujących nową, podkarpacką atrakcję.

Trasa nowych szlaków śladami Roberta Korzeniowskiego


Co z trasami turystycznymi ma wspólnego czterokrotny mistrz olimpijski? Otóż Robert Korzeniowski urodził się i pierwsze lata młodości spędził właśnie w okolicach Cieszanowa. Jak się okazało wciąż ma sentyment do tego regionu. To postanowiła wykorzystać Karolina Kornaś i zgłosiła do wcześniej wspomnianego konkursu trasę "śladami Roberta Korzeniowskiego". To właśnie ten szlak był najpopularniejszy podczas tegorocznej majówki i jest jednym ze zwycięskich tras konkursu.

Co więcej, sam Robert Korzeniowski pomagał w wytyczaniu trasy szlaku. Wiedzie on między innymi przez:

  • Niemstów,

  • Gorajec,

  • Cieszanów.


Nowe i oryginalne szlaki turystyczne Podkarpacia


Szlak wspomnieniami Roberta Korzeniowskiego to wprawdzie najpopularniejsza obecnie nowo powstała trasa, ale na szczęście nie jedyna. Wśród zwycięzców konkursu znaleźć tez można szlak wzdłuż dawnych PGR-ów. Stworzono również trasę po najlepszych miejscach grzybiarskich i taką, która łączy stanowiska do obserwacji ptaków. Każdy szlak pokazuje region Cieszanowa z innej perspektywy. Twórcy są pewni, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.