Od 4 maja br. rzeszowska Castorama działa w nowej lokalizacji. Powstała ona w dawnej hali Tesco, przy ul. Powstańców Warszawy 13. Jak zapewniają przedstawiciele sklepu z wyposażeniem domu i ogrodu, to nie jedyne zmiany jakie wprowadzono.

Na jakim etapie jest nowo powstała Castorama w Rzeszowie?


Ostatnie tygodnie poświęcone były końcowym poprawkom, które miały dostosować dawną halę Tesco pod nowego właściciela, Castoramę. Jednak już w tym czasie była ona otwarta, tak jak wszystkie rzeszowskie markety budowlane. Możliwe jest:

  • odbieranie zamówień,

  • korzystanie z wybranych usług,

  • robienie zakupów w otwartym ogrodzie i dostępnej części składu budowlanego.


Nowa Castorama w Rzeszowie - Nowe produkty i usługi


Jak potwierdzają przedstawiciele Castoramy, zmieniła się nie tylko lokalizacja. Choć ta nie jest aż tak odległa od poprzedniej. Znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie starego budynku. Dzięki temu potencjalni klienci nie powinni mieć problemów a trafieniem na miejsce. Natomiast sam budynek został wyposażony w nowoczesne technologie tak, aby był optymalnie komfortowy dla klientów.

Castorama w Rzeszowie
Wnętrze nowej rzeszowskiej Castoramy


Nowa siedziba sklepu jest również znacznie większa od poprzedniej. Obecna powierzchnia to aż 17 000 m2. Dzięki temu jest ona jednym z największych sklepów budowlano-ogrodniczych w regionie. Dzięki dużemu obszarowi do zagospodarowania możliwe było stworzenie strefy inspiracji (przykładowych aranżacji poszczególnych produktów). Umożliwiło to też poszerzenie dotychczasowego asortymentu.

Tym samym pojawiła się także potrzeba stworzenia nowych miejsc pracy. Większa powierzchnia i asortyment to też większa ilość klientów, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy doradców. W ten sposób nowa Castorama zatrudnia obecnie 193 ekspertów. Pojawiła się również możliwości skorzystania z pomocy profesjonalnych projektantów wnętrz przy tworzeniu kuchni.

Sytuacja pandemiczna a funkcjonowanie nowej Castoramy


Należy jednak pamiętać, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej istnieją pewne ograniczenia w funkcjonowaniu sklepów budowlanych. Z tego względu nowa Castorama oferuje obecnie różne, bezpieczne formy zakupów. Wiele usług można zamówić zdalnie, a sprzedaż detaliczna jest prowadzona poprzez stronę Castorama.pl. Zamówione artykuły klienci mogą szybko i bezpiecznie odebrać przed sklepem. Możliwy jest też zakup produktów w otwartym ogrodzie zewnętrznym.

Castorama w Rzeszowie
Wnętrze nowej rzeszowskiej Castoramy


Nowa Castorama w Rzeszowie oferuje również ciekawą opcję zdalnego zamówienia na miejscu. Oznacza to, że klient może zamówić dany produkt w punkcie przy sklepie i od razu go odebrać. Ta usługa działa także na odległość. Każdy może zamówić wybrany artykuł online i odebrać go w wyżej wspomnianym punkcie przy sklepie. Nowością jest również usługa Castodrive. Dzięki niej można odebrać produkty bez wysiadania z auta.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.