Kluby żużlowe w Polsce startujące w 2 lidze są na etapie kontraktowania ostatnich zawodników, bowiem już w piątek startują te rozgrywki. Na liście poszczególnych zespołów nie brakuje znanych nazwisk. Pytanie jest jednak zasadnicze: która z drużyn prezentuje się na tyle mocno aby wywalczyć sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej ?

specHouse PSŻ Poznań

Poznaniacy na początku sezonu w swoim składzie co prawda w swoim składzie mają niewiele gwiazd. Znaczącymi zawodnikami na ich liście są tylko Lars Skupień oraz Wiktor Jasiński. Co prawda jeszcze kilka dni temu wydawało się, że w składzie poznaniaków zobaczymy Roberta Miśkowiaka, Nicka Morrisa czy Nicklasa Porsinga. Jednak ze względu na kłopoty finansowe związane z pandemią koronawirusa klub z tymi zawodnikami nie doszedł do porozumienia finansowego. Jednakże Poznaniacy mają podpisaną umowę partnerską z Moje Bermudy Stal Gorzów na mocy której udostępnianiu ośrodkowi w Poznania młodych zawodników. Sprawia to, że tej drużyny na pewno nie będzie można lekceważyć.

Ok Bedmet Kolejarz Opole

To z tą drużyną Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe pojedzie u siebie na otwarcie sezonu. Na liście zawodników odnajdujemy kilka ciekawych nazwisk. Są to min. Sam Masters, Sebastian Niedźwiedź, Damian Pawliczak czy Mateusz Tonder. Szczególną uwagę mogą przykuć ci dwaj ostatni, którzy na co dzień reprezentują barwy RM Solar Falubaz Zielona Góra. Nie bez znaczenia jest także posiadanie Sama Mastersa. Australijczyk został zakontraktowany do składu na ostatnią chwilę. W tym sezonie, jak i w poprzednim zaliczył znakomite występy w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. Pytanie jest zatem takie: jak żużlowcy z Opola zaprezentują się w nadchodzącym sezonie, zwłaszcza już w najbliższy piątek ?

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Zespół z Rawicza, podobnie jak drużyna z Poznania nie ma na swoim liście wielkich nazwisk. Właściwie tylko dwa nazwiska przyciągają: Jaimon Lidsey oraz Szymon Szlauderbach. Ci dwaj zawodnicy w tym sezonie regularnie reprezentują także barwy Fogo Unii Leszno i osiągają w każdych meczach dobre wyniki. Jeśli tylko będą oni mogli jeździć dla jednej i drugiej drużyny to na pewno zrobią sporą różnicę, a drużyna z Rawicza może niejedno spotkanie wygrać.

Wilki Krosno

To o tej drużynie komentatorzy mówią, że ma największe szanse na wywalczenie awansu. Drużyna z Krosna na ten sezon sprowadziła do swojego składu kilku naprawdę dobrych zawodników np. Damiana Dróżdża, Andriaj Karpowa, Wadima Tarasienke czy Mateusza Cierniaka. Imponującą formą może się popisać zwłaszcza ten ostatni. Junior z Tarnowa w obecnym sezonie eWinner 1 ligi żużlowej plasuje się na 6 miejscu listy kwalifikacyjnej ze średnią 2,333 pkt/bieg. W Krośnie będzie on tworzył parę juniorską z Patrykiem Wojdyłą. Jeżeli więc w drużynie z Krosna nie wydarzy się żadna przykra niespodzianka, to ten zespół ma chyba obecnie największe szanse na awans.

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe

To chyba największa niewiadoma nadchodzącego sezonu. Powstała ona bowiem na miejsce upadłej Stali Rzeszów, która w 2018 roku świętowała już powrót do 1 ligi, by za kilka dni ogłosić wycofanie się z rozgrywek i upadłość z powodu gigantycznego zadłużenia. I chodź skład zarządu nowej drużyny tworzą w większości ludzie związani z poprzednim klubem to nadal nie wiadomo jak będzie się ona prezentować. Klub z Rzeszowa sprowadził do swojego składu kilka głośnych nazwisk min. Adama Ellisa, Romana Lachbauma, Patryka Rolnickiego czy Marcina Turowskiego. Jednak chyba największym echem odbił się powrót na Podkarpacie Dawida Lamparta. Zawodnik ten występował już klubie z Rzeszowa za jego dobrych lat, a poprzedni sezon spędził w klubie Motoru Lublin gdzie także nieźle się spisywał. Tak więc jeżeli w tym klubie nie dojdzie więcej do kompromitacji to kibice w Rzeszowie na koniec na koniec sezonu mogą mieć miłą niespodziankę jeśli chodzi o wynik.