10 maja 2021 roku Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało listę projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach programu - „Studenckie Koła Naukowe Tworzą INNOWACJE”. Pod uwagę brane były projekty z całej Polski. Na liście znajdują się zwycięzcy z Rzeszowa.

Projekty Uniwersytetu Rzeszowskiego z dofinansowaniem


Łącznie do programu zostało zgłoszone i wybrane 128 projektów. Z tego 4 powstały na Uniwersytecie Rzeszowski. Pierwszy zwycięski projekt został stworzony przez Koło Naukowe Nanotechnik. Skupia się on na charakteryzacji cienkich warstw półprzewodnikowych z materiałów II-VI oraz III-V. Program tworzony pod okiem dr Ewy Bobko dostał największe środki finansowe. Jest to suma 70 000 złotych.

Na drugim miejscu znalazło się Szkolne Koło Naukowe Edukacja Bez Granic z projektem ,, Rozszerz swoją wyobraźnię”. Otrzymał on bowiem 60 600 złotych. Opiekunem grupy jest natomiast dr Tomasz Warchoł.

Kolejnym zwycięzcą na liści jest SKN ekonomistów. Zaproponowany przez studentów i dr hab. Annę Małajowicz program ,,Experientaial learning - budowa systemu mentoringowego w organizacji studenckiej” również otrzymał niemałą pomoc finansową. Jest to niebagatelna 45 930,00 zł dofinansowania.

Ostatnią pozycją na liście wygranych projektów z Uniwersytetu Rzeszowskiego jest program ,, Opracowanie nanonośnika dla wektora plazmidowego wyciszającego IncRNA CCAT-2 w komórkach NDRP”. Stworzyło go SK IMMUNOLOGII, pod bacznym okiem profesora Jacka Tabarkiewicza. Otrzymali oni 58 600 złotych.

Łączna pula dofinansowań – ile osiągnął Uniwersytet Rzeszowski?


Suma środków, przeznaczonych na program „Studenckie Koła Naukowe Tworzą INNOWACJE” wynosiła 6 590 695,49 zł. Były to dofinansowania przeznaczone na poszczególne prace kół naukowych w całej Polsce. Z tego do Uniwersytetu Rzeszowskiego trafiło aż 235 130,00 zł.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.