Do zderzenia doszło 12 maja 2021 roku. 19-letni motocyklista zderzył się z osobową hondą. Ofiara trafiła do szpitala.

Jak doszło do groźnego wypadku z młodym motocyklistom?


Do wypadku doszło ok. godziny 14 na ul. Kolejowej w Ropczycach. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 19-letni kierujący motocyklem, podczas wyprzedzania uderzył w hondę, której 40-letnia kierująca skręcała w lewo.

Dalsze losy 19-latak po zderzeniu z osobową hondą


W wyniku doznanych obrażeń kierujący motocyklem mężczyzna trafił do szpitala. Według ustaleń funkcjonariuszy, kierowcy biorący udział w zdarzeniu drogowym, byli trzeźwi. Natomiast na miejscu zderzeni policjanci wykonali oględziny pojazdów oraz zabezpieczyli ślady. Obecnie trwają prace mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności wypadku.

Zderzenie motocyklisty z osobówką
Zderzenie motocyklisty z osobówką w Ropczycach


Policja apeluje do kierowców samochodów osobowych-Patrzcie w lusterka!


Funkcjonariusze zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Proszą o rozwagę podczas jazdy. Należy pamiętać, że kierowcy jednośladów są równoprawnymi uczestnikami ruchu. Należy o nich pamiętać szczególnie w okresie letnim, gdy na drogach nie brakuje motocyklistów. Jednocześnie przypominają też najczęstsze powody wypadków drogowych:

,, Pamiętajmy, że najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.”