KS Developres Rzeszów na poważnie zaczyna przemeblowywanie swojego składu na kolejny sezon. Z klubem rozstała się Alexandra Lazić, została zaś Anna Stencel.
Zespół Rysic po dość udanym sezonie zaczął budowanie składu na kolejny rok. Jednak pomimo plotek transferowych KS Developres Rzeszów jak na razie nie ogłasza nowych nazwisk. Klub jak na razie informuje kto został na kolejny sezon lub kto odszedł.

Kto odchodzi, a kto zostaje w KS Developres Rzeszów?

O pierwszych roszadach w składzie już pisaliśmy. W zespole pozostał trener Stephane Antiga, a także większa część składu szkoleniowego. Na przedłużenie kontraktu zdecydowały się także Jelena Blagojević, a także Marta Krajewska. Z kolei wczoraj klub poinformował, że na podobny ruch zdecydowała się Anna Stencel.

W poprzednim sezonie zdobyła ona dla zespołu Rysic aż 244 punkty, z czego blisko 70 procent to były oczka z samego ataku. Na swoim koncie 55 bloków, a także 25 asów serwisowych, dzięki czemu znalazła się w Top wśród najlepiej zagrywających.

Jednak jak na razie niestety z zespołu odchodzą także zawodniczki. Na nieprzedłużanie kontraktów jak do tej pory zdecydowały się Kiera van Ryk, Ola Rasińska i Juliet Fidon-Lebleu Z kolei dziś klub poinformował, że na podobny ruch zdecydowała się szwedzka przyjmująca Alexandra Lazić.

Lazić zdobyła dla rzeszowskiej drużyny 269punktów, w tym 227 w ataku, 26 w bloku oraz zagrała 16 asów. Miała 40 procent pozytywnego przyjęcia.

Więcej na temat wydarzeń sportowych z Rzeszowa oraz regionu pisaliśmy tutaj: Sport