15 maja 2021 roku odbył się XVI Rajd Nocy Muzeów. Impreza została podzielona na dwie części - rajdową i zlotową. Spod Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Niechobrzu wystartowało 30 załóg rajdowych, które pojawiły się m.in. przy Krzyżu Milenijnym, parku z Zgłobniu, czy stadionie w Niechobrzu.
Natomiast w ramach zlotu, na Rynku Miejskim w Boguchwale pojawiło się ponad 200 pojazdów z Podkarpacia, Lubelszczyzny, Małopolski oraz kilka z innych regionów Polski. Rajd zakończył konkurs elegancji, gdzie najpierw widzowie mogli zobaczyć pokaz walki judo Mistrza Polski Michała Bartusika.

Zaraz po pokazie na czerwony dywan wjechali uczestnicy rajdu, prezentując swoje pojazdy oraz stroje. W skład jury weszli: Marzena Krawiec - dziennikarka i producentka programu Stacja Rzeszów Główny w TVP Rzeszów Mirosław Kwaśniak - wieloletni wychowawca z rzeszowskiej samochodówki, Michał Bartusik oraz Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol. Dodatkową atrakcją były "Żarciowozy", czyli foodtracki, które także pojawiły się na Rynku.

Za całość imprezy był odpowiedzialny skład organizatorów: Zespół Rajdowy Hoffman, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, rzeszowskieoldtimery.pl, LOK "Razem" w Niechobrzu, LOK "Wspólnota" w Zgłobniu Gospodarzem była Gmina Boguchwała.

Więcej o motoryzacji przeczytasz TUTAJ

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.