- Rzeszowska młodzież stworzyła Program Młodych dla Rzeszowa. Pracowali nad nim zarówno młodzi urodzeni w Rzeszowie i tutaj wychowani, ale również młodzież, która do Rzeszowa przyjechała, aby uczyć się, studiować i wiążę z tym miastem swoją przyszłość - mówił Konrad Fijołek.
Młodzi podkreślają, że mimo przynależności do różnych organizacji społecznych i politycznych, przy pracy nad tym programem nie miało to znaczenia, pracowali wspólnie. - Emblematy zostawiliśmy z boku i dziś zakładamy maseczki Konrada Fijołka - powiedział Paweł Szczygłowski, student, działacz młodzieżowy i społeczny.

Przedstawiony program, będzie nadal konsultowany z rzeszowską młodzieżą - uczniami i studentami, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania skierowane do młodych mieszkańców miasta.

- Jesteście ludźmi, którzy kochają to miasto. Macie w głowach fantastyczne pomysły, chcecie i wiecie jak to miasto urządzać, żeby było przyjazne, dlatego oddaję Wam głos - powiedział do młodych rzeszowian Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Program Młodych dla Rzeszowa:
 • Ekologia ( butelkomaty i puszkomaty w całym mieście)

 • Sport (więcej siłowni na wolnym powietrzu, wprowadzenie do szkół lekcji samoobrony)

 • Aktywizacja młodzieży (utworzenie Miejskiego Programu Stypendialnego, rozwój młodzieżowych drużyn pożarniczych, samochodowe kina plenerowe, utworzenie młodzieżowej platformy informacyjnej)

 • Edukacja 2.0 (psycholog w każdej szkole, zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli)

 • Transport (poszerzenie siatki linii autobusowych i przystanków, tańsze bilety dla uczniów spoza miasta, uczących się w Rzeszowie, strefy Wi-Fi)

 • Infrastruktura i budownictwo ( Towarzystwo Budownictwa Społecznego – tańsze mieszkania na wynajem, zintegrowane drogi rowerowe w całym mieście, przystosowanie miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie Inkubatora Organizacji Społecznych)

 • Rozrywka (Aquapark, stworzenie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego)

 • Bezpieczeństwo ( pasy 3D, rozszerzony monitoring miejski)

 • Turystyka ( mapy Rzeszowa rozmieszczone po całym mieście)

 • Praca ( wsparcie przez miasto małych i średnich przedsiębiorstw, aktywizacja przedsiębiorców na różnego rodzaju imprezach, festiwalach)

 • Utworzenie przy Prezydencie Miasta Rzeszowa, organu odpowiedzialnego za wdrożenie młodzieżowego programu


Młodzież zaznaczyła, że chce decydować w którym kierunku będzie rozwijało się miasto. Podziękowała Konradowi Fijołkowi za wysłuchanie i włączenie ich do czynnego udziału w życiu miasta.

- Uważamy że dłoń młodego pokolenia dla prezydenta miasta XXI.wieku powinna być traktowana jako dłoń pomocna. Wystarczy wyciągnąć po nią rękę, ponieważ z naszej strony, ze strony ludzi młodych ta ręka już od dawna jest wyciągnięta - powiedział Paweł Szczygłowski.

Konrad Fijołek przyznał, że jest bardzo zbudowany postawą młodych ludzi i bardzo ceni ich wkład w rozwój miasta. - Jesteśmy w miejscu symbolicznym dla mnie. Tuż obok jest siedziba jednego z ważniejszych projektów, jakie udało mi się w mieście zrobić. To siedziba miejskiego laboratorium Urban Lab, którego ideą jest właśnie to, żeby rozmawiać, aby dyskutować o mieście. Aby miasto i administracja czerpała także z potencjałów, z głów i doświadczeń, pomysłów naszych wszystkich mieszkańców - przypomniał Konrad Fijołek.

~Gracek

22-05-2021 14:12 1 0

Prezydent powinien słuchać młodzieży jako przyszłości narodu, ale czego dopiero przy kampanii ?? wcześniej ich głos się nie liczył??
Odpowiedz

~Bożenka

21-05-2021 08:58 1 0

Panie Fijołek, Pan to już trochę przesadza, myśleć, że młodzi są aż tak głupi by w to uwierzyć, to jest przyszłość naszego kraju..
Odpowiedz

~Kacpereek

21-05-2021 08:29 1 0

no ciekawe pomysły, ale ile z nich okaże się prawdą ? tego najwidoczniej dowiemy się po wyborach, pewnie połowa odpadnie nagle...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.