W parku przy ulicy Kreczmera w Rzeszowie policjanci zatrzymali 18-latka oraz 19-latka za picie alkoholu w miejscu publicznym. Dodatkowo mieli przy sobie także narkotyki.
W poniedziałek 17 maja około godz. 18 w parku przy ulicy Kreczmera w Rzeszowie policja zauważyła dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich spożywał alkohol.

Podczas legitymowania, uwagę policjantów zwróciło niespokojne zachowanie obu mężczyzn. Na dodatek w trakcie wykonywanych czynności, poczuli od nich charakterystyczny zapach marihuany. Podejrzewając, że mogą oni posiadać narkotyki, postanowili skontrolować 18 i 19-latka. Podczas przeszukania, znaleźli przy nich susz roślinny. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Badanie zabezpieczonego suszu, w obu przypadkach, potwierdziło, że jest to marihuana. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców rzeszowskiej komendy. Okazało się, że 18-latek, u którego policjanci znaleźli mniejszą ilość substancji zabronionych, był już notowany za podobne przestępstwa.

Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania niedozwolonych środków odurzających. Przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.