Po dwóch nieudanych przetargach miasto robi kolejną próbę rozbudowy ulicy Powstańców Listopadowych. Uda się tym razem wyłonić wykonawcę projektu?
Przypomnijmy, Rzeszów już dwa razy próbował wyłonić wykonawcę projektu rozbudowy ulicy Powstańców Listopadowych. Jednak za każdym razem pojawiał się ten sam problem: pojawiały się oferty, jednak wszystkie były za wysokie w stosunku do zakładanych kosztów.

Nie były to bowiem fundusze w wysokości 10 czy 15 tys. zł, ale około 100 tys. zł. Jednak miasto natomiast nie zamierzało dokładać na tę inwestycję aż tylu pieniędzy. Więcej o tych nieudanych przetargach pisaliśmy tutaj: Niewypał drugiego przetargu na projekt przebudowy ulicy Powst. Listopadowych w Rzeszowie

Miasto robi trzecie podejście na wyłonienie wykonawcy projektu

Urząd Miasta Rzeszowa jednak nie daje za wygraną i robi trzecie podejście do przetargu, który wyłoni wykonawcę projektu na rozbudowę ulicy Powstańców Listopadowych. Jednak tym razem miasto poszło nieco na rękę i zaproponowało kwotę w wysokości 250 tys. zł.

- Dla miasta jest to dość istotna inwestycja, w związku z tym robimy trzecie podejście. Liczymy, że tym razem zgłoszą się także lokalne firmy, które zaproponują nieco mniejsze kwoty niż poprzednim razem - tłumaczy nam Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.

I tak jak przy poprzednich przetargach w dokumentacji czytamy, że potencjalny wykonawca będzie musiał zaprojektować przebudowę ulicy. Jezdnia będzie musiała być poszerzona do 6 metrów, ponad to po jednej ze stron będzie musiał powstać chodnik. Zakres inwestycji obejmuje także zaprojektowanie budowy oświetlenia, kanalizacji, a także przebudowę skrzyżowań z istniejącymi drogami. Droga po rozbudowie ma mieć długość 1,410 km.

Wykonawca będzie także odpowiedzialny za uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Na oferty miasto czeka do 1 czerwca, zatem wykonawcę poznamy najprawdopodobniej jeszcze przed początkiem wakacji. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 15 miesięcy na wykonanie projektu.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse