We wtorek o godz. 11 na dachu Galerii Rzeszów nastąpi uroczyste otwarcie ,,Pasieki w Sercu Miasta". Zostanie ona otworzona w obecności Zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa Pana Stanisława Sienko.
Już jutro na dachu Galerii Rzeszów zostanie uroczyście otwarta ,,Pasieka w Sercu Miasta". W rzeszowskim śródmieściu wyróżniać się ona będzie swoją misją i nowatorskim podejściem do tematu stałej obecności pszczół w mieście.

Na dachu centrum handlowego, w otoczeniu pszczół, uli i roślin miododajnych powstawać będą filmy edukacyjne. #PASIEKAwSercuMiasta pełnić będzie funkcję pszczelarskiego studia nagraniowego.

,,PASIEKAwSercuMiasta" powstała w legendarnym punkcie Rzeszowa, w najbardziej widokowej części dachu Galerii Rzeszów. Obserwacja rzeszowskiego śródmieścia z tej perspektywy dostarcza niesamowitych wrażeń. To pierwsza pasieka w rzeszowskim śródmieściu, a zarazem pierwsza pasieka na dachu w naszym mieście.

Projekt realizowany jest wspólnie przez braci Rafała i Macieja Szela, autorów programu edukacyjno-pomocowego #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów oraz Miasto Rzeszów. Dzięki współpracy możliwe jest budowanie nowych strategicznych koncepcji na rzecz edukacji i powrotu natury do miasta. Rzeszów tym samym nie tylko dołącza do europejskiego trendu budowania pasiek w metropoliach, ale wkracza do niego mając własne, innowacyjne podejście.