Podczas majowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni wyrazili zgodę, aby Biuro Gospodarki Mieniem kupiło dwie działki położone na Zalesiu, w okolicach ulicy Spacerowej.
W planach jest zakup działek o łącznej powierzchni blisko 60 arów. Działki sąsiadują ze sobą, a położone są na zboczu, nad ulicą Spacerową, niedaleko al. gen. W. Sikorskiego. W sąsiedztwie kupowanych działek znajdują się inne miejskie grunty. Łącznie miasto jest tam właścicielem terenu o wielkości blisko 3 hektarów.

- Jeżeli nadarzyła się okazja, aby powiększyć miejskie zasoby to uznałem, że koniecznie należy kupić te grunty. Zwłaszcza, że są to bardzo atrakcyjne tereny, które można w przyszłości wykorzystać na miejską inwestycję o charakterze sportowo-rekreacyjnym - tłumaczy pełniący funkcję prezydenta miasta Marek Bajdak.

Działki znajdują się na obszarze, na którym obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z nim teren ten przeznaczony jest na cele sportowe, rekreacyjne oraz pod publiczne drogi dojazdowe.

- Oprócz dwóch działek, w sprawie których miasto już prowadzi rozmowy z właścicielami, w prywatnych rękach w tym obszarze są jeszcze dwie inne działki. Jeżeli udałoby się je również kupić, w posiadaniu miasta znalazłby się teren wielkości ok. 4 hektarów - dodaje Marek Bajdak.

Więcej na temat planowanych inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.