Już po raz kolejny miejski ratusz unieważnił przetarg na opracowanie projektu przebudowy ulic Makuszyńskiego oraz Powstańców Listopadowych. Powód ten sam.
Przypomnijmy, w drugiej połowie maja rzeszowski ratusz ogłosił przetarg na opracowanie projektu przebudowy dwóch ulic: Makuszyńskiego na osiedlu Budziwój oraz Powstańców Listopadowych.

W przypadku tej pierwszej było to drugie podejście. Za pierwszym razem bowiem nie zgłosiła się żadna firma, która chciałaby wykonać tę inwestycję.

Z kolei przy Powstańców Listopadowych było to już trzecia próba. Przy dwóch podejściach ratusz musiał unieważniać przetarg, bowiem firmy, które zgłaszały swoje oferty, żądały za wysokich kwot niż początkowo zakładano, natomiast ratusz nie miał ochoty dokładać pieniędzy.

Kolejne podejście, natomiast chętnych brak

20 i 21 maja miasto ogłosiło drugi przetarg na opracowanie projektu przebudowy ulicy Makuszyńskiego, z kolei w przypadku ul. Powstańców Listopadowych było to już trzecie podejście.

Założenia były przetargu były takie same jak poprzednim razem. W przypadku tej pierwszej inwestycji chodziło o rozbudowę drogi na długości jednego kilometra, poszerzenie jezdni do 6 metrów oraz budowy chodnika, przebudowy oświetlenia i rozbudowy skrzyżowań.

Z kolei w przypadku ulicy Powstańców Listopadowych chodziło o poszerzenie jezdni do 6 metrów. Ponadto po jednej ze stron miał powstać chodnik. Zakres inwestycji obejmował także zaprojektowanie budowy oświetlenia, kanalizacji oraz przebudowę skrzyżowań z istniejącymi drogami. Droga po rozbudowie miała mieć długość 1,410 km.

Jednak i tym razem miejski ratusz był zmuszony unieważnić przetarg, bowiem do obydwóch inwestycji nie zgłosiła się żadna z firm, która chciałaby się podjąć tego zadania.

Wygląda na to, że mieszkańcy tych dwóch osiedli będą musieli poczekać jeszcze na te inwestycje.