Na bulwarach nad Wisłokiem poseł Adrian Zandberg spotkał się z rzeszowskimi członkami i sympatykami Partii Razem.
- Poseł partii Razem objeżdża w ostatnich dniach nasz region. Odwiedził Dębicę, Łańcut, Przemyśl i aktywistów walczących o ochronę puszczy turnickiej. - Mówi Emma Schläppi, liderka Partii Razem w Krośnie.

Zandberg krytykuje rząd PiS

Na lewicowym pikniku rozmawiano m.in. o mieszkaniach. Poseł skrytykował rządowe plany, w których brak pomocy dla samorządów w budowie mieszkań komunalnych. - Wpychanie młodego pokolenia w coraz wyższe kredyty, jak za rządów PO, nie zadziała i spowoduje tylko dalszy wzrost cen. Rynkowe ceny mieszkań tu, w Rzeszowie, są poza zasięgiem wielu młodych ludzi. Dzięki lewicy udało się wywalczyć finansowanie 70 tysięcy mieszkań czynszowych z funduszy europejskich, ale to ciągle kropla w morzu potrzeb. Potrzebny jest duży, publiczny program budowy mieszkań na wynajem - powiedział nam Adrian Zandberg.
Paria Razem
Logo Parii Razem

Partia Razem rozwija struktury

- Zgłasza się do nas bardzo dużo młodych ludzi. To oni dostali najmocniej w kość w trakcie pandemii. Mają dość galopujących cen mieszkań i marnych płac. Ale mają też dość prawicowych polityków, którzy cofają Polskę do średniowiecza i odbierają prawa kobietom. Alternatywą jest Lewica - mówiła na spotkaniu liderka rzeszowskiego Razem, Agnieszka Itner.
Adrian Zandberg
Spotkanie z Adrianem Zandbergiem

Itner zapowiedziała, że w najbliższych miesiącach odbędą się kolejne wizyty posłów Razem i - jeśli pozwolą na to warunki epidemiczne - spotkania otwarte w miastach Podkarpacia.