We wtorek 8 czerwca br. Oszuści próbowali okraść 80-letnią mieszkankę Tarnobrzega. Uratował ją łut szczęścia i rozładowany telefon.

Oszuści pomagają złapać złodziei? Jak działa ta metoda?


To był kolejny przypadek tak zuchwałej próby kradzieży. Do starszej mieszkanki Tarnobrzega zadzwoniła kobieta. Podała się ona za policjantkę i poinformowała staruszkę, że funkcjonariusze odnotowali próbę kradzieży pieniędzy z jej konta. Aby temu zapobiec oszustka kazała seniorce wybrać pieniądze z konta, by następnie przekazać je w ręce policjantów.

Instrukcje kobiety podszywającą się pod funkcjonariuszkę były bardzo dokładne. Nakazała 8-latce, by udała się do banku i wybrała wszystkie swoje oszczędności. Jako powód wybrania pieniędzy Tarnobrzeżanka miała podać chęć zakupu działki.
W ten sposób oszustka zapewniła cały czas kobietę, że właśnie próbuje uchronić ja przed kradzieżą.

Niesamowity łut szczęścia uratował kobietę przed kradzieżą!


80-latka zgodnie z instrukcjami oszustki wybrała pieniądze z banku. Jednak nie udało jej się ich przekazać. Przesądziło o tym zrządzenie losu i niesamowite szczęście. Gdy seniorka wyszła z placówki miała zadzwonić do niej kobieta podająca się za policjantkę. Podczas połączenia miała ona przekazać kolejne wskazówki, dotyczące tego, gdzie zostawić pieniądze. Do połączenia jednak nie doszło, ponieważ w tamtym momencie starszej mieszkance Tarnobrzega rozładował się telefon.

Gdy po powrocie do domu seniorka chciała skontaktować się z policjantką-oszustką. W tym celu zadzwoniła do tarnobrzeskiej policji. Dopiero wtedy prawdziwy dyżurny funkcjonariusz uświadomił ją o tym, jak niewiele brakowało, by padła ofiarą oszustwa!

Apel policjantów: Nie dajcie się oszukać! Jak to zrobić?


To niestety nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Pisaliśmy o próbie oszustwa w ten sam sposób w tym artykule: Nowa metoda oszustów! Każą pobrać aplikację banku na telefon.

Przy okazji takich zdarzeń policjanci przypominają, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie informują cywilów o swoich działaniach. Nie nakazują im też wykonywania konkretnych czynności. Nigdy też nie żądają przekazania pieniędzy, czy wykonania przelewu, ani nie pośredniczą w ich przekazywaniu.

Przedstawiciele policji informują również w jaki sposób zdemaskować oszustów. Twierdzą, że do tego wystarczy odrobina dociekliwości. Mówią:

,, Wystarczy skontaktować się z krewnym, który rzekomo pilnie potrzebuje pieniędzy lub z najbliższą jednostką policji. Bardzo istotne jest, żeby w przypadku rozmowy telefonicznej skutecznie przerwać połączenie z dzwoniącym oszustem i sprawdzać wiarygodność przekazanych informacji.”