- Jest mi bardzo miło zaprezentować nowego sponsora strategicznego, a mianowicie firmę zielona-energia. Wierzę, że nasza współpraca będzie w dalszym ciągu układać się pomyślnie - tak na dzisiejszej konferencji prasowej mówił prezes Piotr Maciąg. Asseco Resovia Rzeszów pozyskała nowego sponsora strategicznego.
Przed startem sezonu kluby szukają każdego możliwego wsparcia finansowego, zwłaszcza w tych trudnych i niepewnych czasach. Firma zielona-energia.com została sponsorem strategicznym Asseco Resovii Rzeszów obok marki Żywiec, Handlopex oraz Greinplast.

- Nasz klub jest na etapie domykania siatki sponsorskiej na najbliższy sezon. Jest to także firma, która bardzo dobrze wpasowuje się w profil Rzeszowa jako stolicy innowacji, ponieważ jest jednym z liderów fotowoltaiki w Polsce. Mamy nadzieję, że zmiany, które zaszły w naszym klubie pozwolą cieszyć się z wyników - mówił prezes Maciąg.

Firma jest sponsorem Asseco Resovii Rzeszów od zeszłego sezonu. Jednak patrząc na ostatnie wyniki można było wątpić, czy w klubie będzie ponownie tyle samo pieniędzy. Zielona-energia.com jest bowiem także sponsorem Eltrox Włókniaż Częstochowa, klubu, który zajął 4. miejsce w PGE Ekstralidze żużlowej.

- Dodam, że kultura naszej firmy pozwala na wspieranie nie tylko sportu, ale także przeróżnych akcji charytatywnych. Co do zeszłego sezonu, to nie chcę komentować wyników klubu. Rozumiemy, że pozwalają się zdarzać gorsze sezony, ale mimo wszystko nie chcemy się wycofywać ze współpracy z klubem - dodawał prezes firmy Łukasz Fonfara.

Patrząc także na nowy skład klubu, widać wyraźnie, że budżet za bardzo nie został zmniejszony. Widać to chociażby po fakcie, że do Resovii wrócił dwukrotny mistrz świata Fabian Drzyzga czy Paweł Woicki. - Nasz budżet nie został zbytnio uszczuplony. Tym niemniej mamy nadzieję na sukcesy w przyszłym sezonie - dodawał prezes Maciąg.