Dziś na rzeszowskim rynku w godzinach 16.00-20.00 miał się odbyć kolejny przystanek wydarzenia „Tour de Konstytucja PL”. Nie odbył się. Organizatorzy zrezygnowali ze względu na "specyficzny czas".
"Tour de Konstytucja PL” to wydarzenie ogólnopolskie pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr hab. Adama Bodnara organizowane przez Kongres Ruchów Obywatelskich oraz prawie 10 innych fundacji i stowarzyszeń.
Są to:
Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych
WSPÓŁORGANIZATORZY:
Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Zbigniew Hołdys
Komitet Obrony Demokracji
Ogólnopolski Strajk Kobiet
Protest z Wykrzyknikiem
Stowarzyszenie Adwokackie Defensor Iuris
Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Radomianie Dla Demokracji
Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia - Oddziały terenowe
Stowarzyszenie Sędziów Themis
Wolne Sądy
Komitet Obrony Demokracji Podkarpackie

Impreza została zorganizowana w związku z mijająca w 2021 roku setną rocznicą uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Drużyna Konstytucji podczas dwumiesięcznej podróży kapsuły z egzemplarzem Konstytucji przejeżdża przez wiele polskich miast i miasteczek.
Tour the Konstytucja
Prezentacja pergaminu Konstytucji

- Celem tego wydarzenia jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej. - czytamy na stronie wydarzenia.

Odpowiednio oznakowany „Tour – BUS” przez kilkadziesiąt dni przewozi zwój Konstytucji RP, materiały informacyjne i gadżety (znaczki, długopisy, flagi itp.) oraz pełni funkcję mobilnego studia sprawozdawczego.
Tour the Konstytucja

Z mieszkańcami Rzeszowa na tematy związane z Konstytucją rozmawiać mieli jej znawcy i eksperci z dziedziny prawa.

Do Rzeszowa przyjechać mieli Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Adam Bodnar, prof. Ewa Łętowska, czy sędzia Juszczyszyn. Niestety dziś nie przyjechali. Powodem odwołania imprezy jest cisza wyborcza przed I turą wyborów na prezydenta Rzeszowa. Jak mówią organizatorzy, odwołując imprezę chcieli uniknąć oskarżeń o łamanie ciszy wyborczej.


Impreza została przeniesiona na "za dwa miesiące". Pod koniec wakacji „Tour – BUS” ponownie ma przyjechać do Rzeszowa.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.