Nawet 100 mln zł może kosztować budowa nowego dworca PKS w Rzeszowie. Prezydent Bajdak usiadł już w tej sprawie do rozmów z władzami spółki.
Prezydent podjął decyzję w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego „Dworzec w cz. II-A.”, obejmującego między innymi dworzec PKS przy ul. Grottgera.

Przedsiębiorstwo PKS Rzeszów zgłosiło bowiem uwagi do planu, gdyż stara się o możliwość budowy nowego dworca autobusowego w dotychczasowej lokalizacji.

Na spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Marka Bajdaka z udziałem m.in., przedstawicieli PKS-u oraz pracowników Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, uzgodniono wspólnie kierunek dalszych działań w sprawie procedowania planu i pogodzenia interesów miasta oraz PKS-u.

- Największa część planu, która nie budzi kontrowersji, zostanie skierowana na sesję, natomiast tereny należące do PKS-u zostaną wyłączone z tego planu i skierowane do dalszego procedowania, tak aby pogodzić oczekiwania miasta oraz właściciela terenu, który chce tam inwestować - tłumaczy p.o. prezydenta Marek Bajdak.

Zatem w lipcu 2021 r. może nastąpić uchwalenie pierwszej, głównej części tego planu, a po zakończeniu prac projektowych, dotyczących działek należących do PKS-u – radni mogliby przyjąć drugą część planu.

- Ten obszar, który zostanie skierowany do dalszego procedowania, będzie przedmiotem rozmów pomiędzy nowym prezydentem a właścicielem terenu. Ustalenia będą dotyczyć możliwości korzystania przez miejskie autobusy z nowej infrastruktury, którą chce wybudować PKS - chodzi głównie o przystanki. Drugą kwestią do doprecyzowania jest sposób i zakres korzystania przez miasto z budynków znajdujących się na działce PKS-u - zabytkowych magazynów kolejowych. Porozumieliśmy się ogólnie – teraz trzeba dopiąć szczegóły - mówi prezydent Marek Bajdak.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.