Kierowca bmw stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Mężczyzna na ul. Krakowskiej w Rzeszowie, miał na liczniku ponad 140 km/h.
Kierowcy bardzo często zapominają o bezpieczeństwie i o tym, że jazda z dużą prędkością może mieć naprawdę tragiczne skutki. Dlatego policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, wchodzący w skład grupy SPEED, na co dzień, starają się przeciwdziałać tym najbardziej niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Kolejny pirat drogowy w Rzeszowie

Do jednej z tych niebezpiecznych sytuacji doszło w sobotę 12 czerwca na ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Przed godz. 16, uwagę policjantów zwróciło jadące z dość dużą prędkością bmw. Funkcjonariusze dokonali pomiaru jego prędkości. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kierujący bmw pędził 142 km/h.

Funkcjonariusze pojechali za nim i zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą bmw siedział 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Za popełnione wykroczenie młody mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Stracił także uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Więcej na temat wypadków oraz podobnych tego typu zdarzeń w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Na sygnale