Pierwsza kurtyna wodna już na rzeszowskim Rynku. To doskonałe miejsce na schłodzenie się w te upalne dni. Kolejne będą na Bulwarach
- W niedzielę odbędzie się w Rzeszowie półmaraton. Tam też będziemy. Zaproponujemy uczestnikom i kibicom dwie kurtyny wodne. Ustawione będą w okolicy parkingu przy hali Podpromie i Mostu Zamkowego. Niedaleko naszych studni, na których znajdują się wizerunki rzeszowskich artystów - mówi Dariusz Szydełko kierownik Działu Sieci Wodno-Kanalizacyjnych MPWiK.

Kurtyny będą ustawione w tym miejscu na czas trwania biegu, w godzinach od 7 do 11. Potem zostaną przeniesione. - Jeszcze podczas weekendu kurtyna zostanie także ustawiona na Bulwarach w okolicy kładki dla pieszych i rowerzystów - mówi Dariusz Szydełko.Zapowiada kolejne działania jakie przewiduje rzeszowski MPWiK dla ułatwienia mieszkańcom przetrwania fali upałów. Podczas Europejskiego Stadionu Kultury MPWiK zorganizuje stanowiska z wodą służącą do schładzania się i umycia.

- Mamy przygotowane na tę okoliczność 900 litrów wody pitnej w litrowych woreczkach - mówi Kazimierz Przerwanek, kierownik Zakładu Uzdatniania Wody MPWiK.

Zakład Uzdatniania Wody rzeszowskiego MPWiK, który posiada specjalne urządzenie do workowania wody pitnej także zabezpieczy uczestników i kibiców, którzy zjawią się na półmaratonie.

- Rozdajemy wodę zdatną do picia, która posiada wszystkie wymagane atesty i pozwolenia. Wodę dostarczymy do dwóch punktów rozdawania. To miejsce przy przystani Marina w okolicy Lisiej Góry oraz okolice stadionu miejskiego przy ścieżce rowerowej. Woda będzie także rozlewana przez organizatorów biegu do specjalnych kubeczków dla uczestników biegu - mówi Kazimierz Przerwanek.