Rzeszowscy urzędnicy wraz ze strażakami z OSP na polecenie Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa w środę rozpoczęli sprawdzanie drożności rowów melioracyjnych i przepustów.
W środę 23 czerwca Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało kolejny alert przed gwałtownymi opadami deszczu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad, a także gdzieniegdzie trąby powietrzne.

Spotkanie prezydenta Fijołka z Zespołem ds. Zarządzania Kryzysowego

Także dziś w ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fiołka z Zespołem ds. Zarządzania Kryzysowego.

- Wszyscy widzieliśmy co wczoraj dotknęło mieszkańców Poznania i Krakowa. Zalane miasta, połamane drzewa. Musimy zrobić co tylko możliwe, aby uniknąć takich sytuacji w Rzeszowie i jak najbardziej zminimalizować skutki kataklizmu - mówił podczas spotkania Fiołek.

Na jego polecenie od dzisiaj urzędnicy wraz ze strażakami z OSP w poszczególnych osiedlach rozpoczęli sprawdzanie drożności rowów melioracyjnych i przepustów. - Musimy też skoncentrować się na bardziej efektywnej metodzie informacji dla mieszkańców o zbliżającym się zagrożeniu - mówił Fijołek.

Na rzeszowskich rzekach i potokach jest zainstalowanych 8 czujników monitorujących na bieżąco poziom wody. Każdy z mieszkańców może to sprawdzić wchodząc na stronę: monitoringrzek.pl/rzeszow. Jeżeli ktoś chce, aby informacje o zagrożeniach otrzymywać drogą SMS-ową prosimy o kontakt telefoniczny - 17 875 44 25 lub poprzez e-mail: zkr@erzeszow.pl