Dębica. 22-letni mężczyzna utonął u zbiegu potoku Ostra z Wisłoką. Mieszkaniec Grudnej Górnej wszedł do wody i już nie wypłynął. Jego ciało wydobyli z wody strażacy. To pierwsze utonięcie tego lata w powiecie dębickim. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą.
22-letni mężczyzna utonął u zbiegu potoku Ostra z Wisłoką. Mieszkaniec Grudnej Górnej wszedł do wody i już nie wypłynął. Jego ciało wydobyli z wody strażacy. To pierwsze utonięcie tego lata w powiecie dębickim. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą.
Kolejna ofiara wody. W Dębicy utonął 22-latek!
Fot. OSP Dębica Kędzierz


W niedzielę, około godziny 18.30, policjanci odebrali sygnał, że w rejonie ulicy Starzyńskiego w Dębicy, najprawdopodobniej utonął młody mężczyzna. W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że trzech mężczyzn kąpało się w potoku Ostra, który jest prawym dopływem Wisłoki. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zniknął pod powierzchnią wody i już nie wypłynął. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, w tym cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy przy pomocy łodzi przeszukali rzekę i wydobyli z wody ciało mężczyzny. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Grudnej Górnej.

Kolejna ofiara wody. W Dębicy utonął 22-latek!
Fot. OSP Dębica Kędzierz


Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny śmierci młodego mężczyzny. Decyzją prokuratora ciało 22-latka zostało zabezpieczone do badań.


W działaniach brały udział:

1 zastęp OSP Dębica-Kędzierz (GLBARt)
2 zastępy JRG 1 Dębica (GBA,SLRr+łódka)
1 zastęp JRG 2 Tarnów (SRWod)
ZRM
Policja

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas kąpieli


Do kąpieli wybierajmy miejsca do tego wyznaczone, które są odpowiednio oznakowane, i w których nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa ratownik.
Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy.
Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni).
Nie skaczmy rozgrzani do wody.
Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy.
Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią.
Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.
Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.
Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu – to najkrótsza droga do tragedii.
Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze, żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.