Marek Sydor to młody artysta z Rzeszowa, który skupia się na reżyserowaniu i tworzeniu filmów krótkometrażowych. 25 czerwca miała miejsce premiera jego najnowszego dzieła pt. ,,Odbicie”.

„Odbicie” filmem dla każdego-motywacyjna twórczość maturzysty


Jak mówi sam twórca najnowszego filmu, Marek Sydor, tematyka odnosi praktycznie do każdego. Porusza ważne wartości, które są szczególnie istotne podczas panującej aktualnie pandemii. Film „Odbicie” nawołuje bowiem do aktywności. Opisuje to młody reżyser:

-Opowiada o codzienności, w której żyje każdy z nas. Codziennej rutynie, która szczególnie dotknęła nas w trakcie pandemii. Film ten zachęca do ucieczki od rutyny, wyruszenia w przygodę. Zachęca do oddechu nowym powietrzem i zanurzenie się w otaczającą nas przyrodę.Najnowsze dzieło, tak jak poprzednie filmy Marka Sydora, zrealizowane zostało częściowo w Rzeszowie. Z jedną jednak różnicą pojawiają się też ujęcia stworzone w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Jak zapewnia twórca, miejsce to było nieprzypadkowe:

-Chciałbym zachęcić ludzi do oderwania się i odwiedzenia pięknych miejsc w naszym województwie, których jest bardzo dużo.

Opis poprzednich filmów młodego reżysera można znaleźć w naszym artykule:
Rzeszów będzie miał swojego Spielberga? Maturzysta jako reżyser.

Kim jest Marek Sydor, młody kamerzysta z Rzeszowa?


Wbrew pozorom ta produkcja nie została stworzona przez doświadczonego reżysera z łódzkiej ,,filmówki". Autorem tego krótkometrażowego filmu jest tegoroczny maturzysta Marek Sydor.

Od roku prowadzi swój kanał na portalu YouTube, gdzie publikuje swoje ,,małe dzieła". Filmy najczęściej tworzy w Rzeszowie, ponieważ właśnie stąd pochodzi. Jak sam podkreśla, oprócz kręcenia filmów interesuje się także muzyką i fotografią.