Od lipca ponownie polecimy Lufthansą z Jasionki do Frankfurtu. Nie będzie za to zapowiadanych lotów do Monachium.
Po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią niemiecki narodowy przewoźnik wraca do Jasionki. Od 26 lipca samoloty Lufthansy 6 razy w tygodniu będą operować na trasie Rzeszów-Frankfurt nad Menem.

- Decyzja Lufthansy o powrocie do Rzeszowa to doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy regularnie korzystali z usług niemieckiego przewoźnika. Czekali na nią również zagraniczni inwestorzy regularnie odwiedzający nasz region mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ponowne uruchomienie połączenia z największym lotniskiem przesiadkowym w tej części Europy szczególnie ucieszy pasażerów podróżujących w celach biznesowych.

- Frankfurt to centrum przesiadkowe oferujące nie tylko liczne kierunki europejskie, ale przede wszystkim loty transkontynentalne. Ponowne połączenie z dużym europejskim hubem ma dla rozwoju naszego lotniska ogromne znaczenie - dodał Hamryszczak.

Trasa do Frankfurtu obsługiwana będzie dwoma typami samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami.

Zgodnie z opublikowanym dziś rozkładem wyloty z Rzeszowa zaplanowano dwa razy dziennie w poniedziałek i czwartek (o 7.15 i 11.30) i raz dziennie we wtorek (7.15) i sobotę (11.30).

Z kolei loty z Frankfurty będą się odbywać dwa razy dziennie w poniedziałek (9.15 i 17.55) i raz dziennie w środę i niedzielę o 17.55, zaś w czwartek i w sobotę o 9.15.