Konrad Fijołek ogłosił nazwiska trzech wiceprezydentów Rzeszowa. Jego najbliższymi współpracownikami będą Dariusz Urbanik, Jolanta Kazimierczak oraz Krystyna Stachowska.
W środę 7 lipca na oficjalnej konferencji prasowej w Ratuszu Konrad Fijołek zaprezentował nazwiska swoich wiceprezydentów miasta. I od razu pojawiło się pierwsze zaskoczenie.

Za czasów Tadeusza Ferenca jego zastępcami w ratuszu byli sami mężczyźni, z kolei nowy włodarz miasta powołał na to stanowisko kobiety i to aż dwie. Tzw. "dream team" Konrada Fijołka będą tworzyć Dariusz Urbanik, Jolanta Kazimierczak oraz Krystyna Stachowska.

Czym będą się zajmować poszczególni nowi wiceprezydenci Rzeszowa?

Zdaniem nowego prezydenta Rzeszowa najważniejsze jest, aby jego poszczególnymi zastępcami były osoby, które mają nie tylko odpowiednie kompetencje do sprawowania swoich funkcji, ale także łączą działalność społeczną z doświadczeniem zawodowym.

- Po raz pierwszy w historii Rzeszowa zastępcami prezydenta są osoby, które są przedstawicieli obu płci - mówił Konrad Fijołek.

Dariusz Urbanik - inwestycje i budownictwo

Jako pierwszy na stanowisku wiceprezydenta Rzeszowa został ogłoszony Dariusz Urbanik. Całą karierę zawodową spędził w biznesie, szczególnie w firmach budowlanych, które były odpowiedzialne za budowę dróg i mostów.

- To nie tylko mój przyjaciel z osiedla Kmity, ale przede wszystkim świetny fachowiec w swojej dziedzinie. Jest w pełni przygotowany do swojej roli - mówił Konrad Fijołek.

W Ratuszu zajmie się za wszelkiego rodzaju inwestycjami oraz budownictwem.
Dariusz Urbanik, nowy wiceprezydent Rzeszowa
Dariusz Urbanik, nowy wiceprezydent Rzeszowa


Jolanta Kazimierczak - nieruchomości i gospodarka komunalna

Jako druga na stanowisku wiceprezydenta Rzeszowa została ogłoszona Jolanta Kazimierczak. Od 2010 roku zasiada w Radzie Miasta Rzeszowa, gdzie jest przewodniczącą Komisji Inwestycji.

Od wielu lat zajmowała się nieruchomościami, pracowała także w Agencji Nieruchomości Rolnych, gdzie zajmowała się wyceną nieruchomości. Jest też założycielką i członkinią Zarządu Rzeszowskiej Rady Kobiet.

Na stanowisku wiceprezydenta będzie odpowiedzialna za nieruchomości, gospodarkę komunalną i sprawy ekologii.
Jolanta Kazimierczak, nowa wiceprezydentka Rzeszowa
Jolanta Kazimierczak, nowa wiceprezydentka Rzeszowa


Krystyna Stachowska - dział promocji, kultura, sport oraz edukacja

Jako trzecia na stanowisku wiceprezydenta Rzeszowa została ogłoszona Krystyna Stachowska. W Radzie Miasta jest członkinią klubu "Rozwój Rzeszowa" Tadeusza Ferenca.

Z kolei w karierze zawodowej jest przedsiębiorcą, obecnie współpracuję z firmą Aviva. Jest także agentem nieruchomości oraz agentem ubezpieczeniowym. W kampanii wyborczej Konrada Fijołka była członkinią jego sztabu wyborczego.

Na stanowisku wiceprezydenta będzie odpowiedzialna za dział promocji, kulturę, sport oraz edukację.
Krystyna Stachowska, nowa wiceprezydentka Rzeszowa
Krystyna Stachowska, nowa wiceprezydentka Rzeszowa


Formalnie nowi wiceprezydenci rozpoczną swoją pracę w terminie od jednego do maksymalnie trzech tygodni.