Władze Rzeszowa unieważniły przetarg na projekt budowy nowej remizy dla OSP Wilkowyja. Oferty złożone przez wykonawców były za wysokie.
Przypomnijmy, 19 maja rzeszowski ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie budynku nowej remizy dla OSP Wilkowyja. Nowy budynek miał powstać przy ulicy Olbrachta. W dokumentacji projektowej czytamy, że oferta miała zawierać opracowanie koncepcji budowy budynku, wraz z zagospodarowaniem terenu.

Wykonawca miał być odpowiedzialny za stworzenie wizualizacji przestrzennej budynku. Wraz z projektem musiał on także dostarczyć decyzję pozwolenia na budowę oraz realizację robót budowlanych.

Zamówienie obejmowało również wykonanie niezbędnych instalacji, które miały posłużyć pracy ochotniczej straży pożarnej, w tym hydrant wewnętrzny. Wykonawca musiał też uwzględnić wykopanie instalacji fotowoltaicznej z panelami, która wyposażona być miała w system zarządzania fotowoltaiką.

Oferty od wykonawców stanowczo za wysokie

Natomiast w piątek 28 maja władze otworzyły oferty od wykonawców. Do ratusza wpłynęły dwie, ale każda z nich była stanowczo za wysoka.

Pierwszą z nich złożyła rzeszowska pracownia "Musz Architekci", która za wykonanie projektu zażądała kwotę w wysokości 68 388 zł. Z kolei druga pochodziła od "Meritum Grupa Budowlana" z Krakowa, która zażyczyła sobie aż 120 540 zł.

Po ponad miesiącu analizy złożonych ofert Urząd Miasta Rzeszowa unieważnił przetarg, ponieważ ratusz zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję 45 593 zł.