Jolanta Kaźmierczak jako pierwsza z trzech osób objęła oficjalnie stanowisko wiceprezydenta Rzeszowa. Czym będzie się zajmować w miejskim ratuszu?
Przypomnijmy, ponad tydzień temu w środę na konferencji prasowej w ratuszu Konrad Fijolek ogłosił nazwiska osób, które będą zajmować stanowiska wiceprezydentów Rzeszowa. Jedną z nich została Jolanta Kaźmierczak.

Z kolei w czwartek 15 lipca była już radna objęła oficjalnie swój urząd. - Witamy na pokładzie fantastycznej łodzi, która nazywa się Rzeszów - powiedział Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa witając w ratuszu swoją zastępczynię.

Jolanta Kaźmierczak przez wiele lat była radną miejską, przewodniczącą Komisji Inwestycji. Nadzorować będzie sprawy związane z gospodarką komunalną, gospodarką mieniem, ochroną środowiska, geodezją, targowiskami i parkingami.

Na objęcie swoich urzędów czekają jeszcze Dariusz Urbanik oraz Krystyna Stachowska. Ten pierwszy na stanowisku wiceprezydenta będzie odpowiadać za inwestycje, z kolei Krystyna Stachowska w ratuszu będzie odpowiedzialna za kulturę, edukację, sport oraz promocję. Więcej na temat nowych wiceprezydentów Rzeszowa pisaliśmy tutaj: Konrad Fijołek ogłosił nazwiska wiceprezydentów Rzeszowa

Kim jest Jolanta Kaźmierczak?

Jolanta Kaźmierczak od 2010 roku zasiada w Radzie Miasta Rzeszowa, gdzie była przewodniczącą Komisji Inwestycji.

Od wielu lat zajmowała się nieruchomościami, pracowała także w Agencji Nieruchomości Rolnych, gdzie zajmowała się wyceną nieruchomości. Jest też założycielką i członkinią Zarządu Rzeszowskiej Rady Kobiet.