W niedzielne po południe strażacy na Podkarpaciu usuwają skutki gwałtownych burz jakie przeszły nad regionem. Łącznie odnotowano ponad 160 interwencji.
W niedzielę 18 lipca nad Podkarpaciem przeszły krótkie, choć gwałtowne i intensywne burze z gradem. Strażacy w regionie jak dotąd odnotowali łącznie ponad 160 interwencji. Polegały one głównie na wypompowaniu wody z zalanych piwnic domów jednorodzinnych oraz bloków.

- Interwencje polegały także na udrażnianiu przepustów drogowych oraz usuwania konarów drzew z dróg i posesji - informuje bryg. mgr inż. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie mieleckim, rzeszowskim oraz lubaczowskim. Na szczęście żadna z osób nie odniosła obrażeń.

Z powodu burzy, która przeszła nad regionem, w miejscowościach takich jak Chmielnik, Tyczyn, Kielnarowa, Krasne, Boguchwała oraz Lubenia nastąpią przerwy w dostawie prądu. Te utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 20.00

- W wyniku gwałtownych opadów deszczu i gradu bardzo trudna sytuacja ma miejsce w Boguchwale, gdzie działają wszystkie nasze zastępy oraz pozostałe jednostki z terenu gminy. Uważajcie na siebie! - apelują strażacy z OSP Boguchwała.