Przedstawiciele straży pożarnej apelują do wszystkich, aby uważali na oszustów. W łodzi doszło już do pierwszych przypadków złodziei podszywających się pod strażaków, którzy próbowali okraść domostwa. Proceder ten może dotrzeć także na Podkarpacie. Jak nie dać się oszukać?

Pierwsze próby kradzieży „na strażaka”


W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny. Oszuści poinformowali go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania. Służby jednak przewidują, że do podobnych prób może dojść w całym kraju, także w naszym województwie.

Apel strażaków-nie dajcie się oszukać!


Z policyjnych i strażacki statystyk wynika, że najczęściej ofiarami oszustów padają osoby starsze lub chore. Dlatego służby apelują, aby dbać o swoich bliskich i przestrzegać ich przed nowymi metodami kradzieży. Mundurowi przypominają także jakich czynności NIE PODEJMUJĄ PRAWDZIWI STRAŻACY:

  • nie kontrolują domów mieszkalnych i mieszkań,

  • nie sprawdzają gaśnic w domach,

  • nie przynoszą mandatów do osób prywatnych,

  • nie montują czujek,

  • nie prowadzą działań w ubraniach cywilnych.

Jeśli ktoś przyjdzie do prywatnego domu podając się za strażaka i oznajmi, że chce wykonać którąś z tych czynności, to oznacza, że jest oszustem!