Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Letnich Ogrodów Literackich”, które odbędzie się 25 lipca 2021 r. o g. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich. Gościem spotkania będzie Jarosław Kret – dziennikarz, podróżnik i prezenter. Spotkanie poprowadzi Bernadeta Szczypta.
„Letnie Ogrody Literackie” zostały zorganizowane w ramach wydarzeń plenerowych „Atrakcje na wakacje”. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Jarosław Kret - dziennikarz, fotoreporter, prezenter prognozy pogody, pasjonat podróży oraz autor książek podróżniczych. Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. W latach 1987-1988 przebywał na stypendium na Uniwersytecie Kairskim, od 1992 roku pracuje jako dziennikarz w prasie, radiu i telewizji. Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „NationalGeographic”. Telewidzom dał się poznać jako nietuzinkowy prezenter prognozy pogody oraz autor cyklicznych programów podróżniczych („Klub Podróżników”, „Planeta według Kreta”, „Podróże z barometrem”, „Polska według Kreta”). Popularność przyniosły mu także książki poświęcone m.in. krajom Bliskiego Wschodu, Madagaskarowi i Indiom („Mój Egipt”, „Moja Ziemia Święta”, „W Ziemi Świętej”, „Mój Madagaskar”, „Moje Indie”, „Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem”).

Plakat wydazrenia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.