W rzeszowskim Sądzie Okręgowym ruszył proces 18-letniego Mateusza M. Mężczyzna jest oskarżony o próbę zabójstwa małżenstwa pod Łańcutem.
Przypomnijmy, pod koniec czerwca Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie, akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu mieszkańcowi pow. łańcuckiego, Mateuszowi M. którego oskarżono o to, że w dniu 28 lipca 2019 roku w miejscowości K. woj. podkarpackiego działając w bezpośrednim zamiarze dokonania zabójstwa Krzysztofa F. i Joanny P. zadawał im uderzenia nożem w okolice klatki piersiowej oraz brzucha.

Obrażenia te spowodowały u pary wielonarządowe obrażenia, w tym liczne rany kłute, co spowodowało u nich ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej ich życiu zgodnie.

Na potrzeby niniejszego postępowania nieletniego Mateusza M. poddano badaniu sądowo-psychiatrycznemu przez biegłych psychiatrów i psychologa. Według biegłych Mateusz M. nie wymaga leczenia w szpitalu psychiatrycznym ani stosowania innych środków leczniczych. W ocenie biegłych oskarżony w czasie czynu miał zachowaną zdolność rozpoznawania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Ponadto zarówno stopień rozwoju oskarżonego, jego właściwości i warunki osobiste w dniu popełniania czynu zabronionego przemawiają za odpowiedzialnością na zasadach określonych w Kodeksie karnym. Według biegłych stan zdrowia psychicznego Mateusza M. pozwala mu na udział w czynnościach procesowych oraz prowadzenie obrony w sposób samodzielny i rozsądny.

Ruszył proces 18-letniego Mateusza M.

Z kolei w tym tygodniu w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie ruszył proces 18-letniego Mateusza M. Z uwagi na jego wiek proces będzie miał charakter niejawny

Mateuszowi M. za popełniony czyn grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, iż mężczyzna w chwili popełnienia czynu był niepełnoletni, wykluczone jest skazanie go na dożywocie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.