Na pamiątkę rozpoczęcia "Akcji Burza", która miała miejsce 26 lipca 1944 r., w podrzeszowskiej Boguchwale ogłoszono święto 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Z tej okazji minister obrony narodowej wręczył dowódcy podkarpackich „terytorialsów” Chorągiew Wojska Polskiego. Chorągiew jest znakiem jednostki wojskowej oraz symbolem sławy wojennej, tradycji, wierności, honoru i męstwa.
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej to największa brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. Służy w niej ponad 3,5 tys. żołnierzy. Bataliony lekkiej piechoty rozmieszczone są w pięciu powiatach: rzeszowskim, niżańskim, dębickim, jarosławskim i sanockim. 3PBOT do końca 2021 r. sformuje także 36. Batalion Lekkiej Piechoty w Przemyślu, na bazie którego powstanie 20. Przemyska Brygada OT.

Mariusz Błaszczak w sobotę w Boguchwale wziął udział w obchodach święta 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, wręczył dowódcy brygady Chorągiew Wojska Polskiego. - To bardzo ważna chwila w życiu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział. Odwiedził również towarzyszący uroczystości piknik wojskowy "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej".

- Chciałbym podkreślić moje podziękowania dla żołnierzy za służbę. Wielokrotnie mogliśmy się przekonać, że żołnierze WOT są zawsze gotowi, że są zawsze blisko, i to zarówno w czasie epidemii, kiedy na ochotnika zgłaszali się żeby pomagać potrzebującym, żeby służyć w szpitalach. Jak i w czasie powodzi, podtopień, też wtedy, kiedy należało usuwać skutki klęsk żywiołowych. Żołnierze WOT-u byli na miejscu, zawsze nieśli pomoc potrzebującym- podkreślił minister.

Uroczystości towarzyszył piknik wojskowy „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. To część kampanii rekrutacyjno-promocyjnej zachęcającej do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego prowadzonej od 2018 roku pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Obrony Narodowej.

W trakcie pikniku można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie wojskowe, sprzęt OSP KSRG Boguchwała oraz występ orkiestry wojskowej. Nie zabrakło wojskowej grochówki, były też atrakcje dla najmłodszych.