Policjanci z Rzeszowa zatrzymali trzy osoby, którzy podając się za pracowników administracji okradali mieszkańców. Ich łupem padło łącznie kilka tysięcy złoty.
Policjanci pracowali nad sprawami kradzieży, metodą "na pracownika administracji". Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy podając się za pracowników administracji sprawdzających instalacje wodne, wchodzili do mieszkań seniorów. Odwracali ich uwagę i okradali.

Na podstawie zebranych informacji oraz poczynionych ustaleń, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wpadli na trop podejrzewanych. Okazali się nimi mieszkańcy Krakowa – kobieta w wieku 45 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 45 i 55 lat. Cała trójka została zatrzymana w Krakowie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymani w kwietniu i w lipcu, okradli dwójkę seniorów z Rzeszowa. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych. Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu.

Jak ustalili, podejrzani w kwietniu okradli 89-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony wpuścił do mieszkania kobietę podającą się za pracownika administracji. Jak twierdziła, miała sprawdzić ciśnienie wody i drożność odpływu. Razem poszli do łazienki. Kobieta poleciła pokrzywdzonemu odkręcić kran i obserwować ciśnienie i odpływ wody.

Cały czas starała się absorbować gospodarza i odwracać jego uwagę od reszty mieszkania. W tym czasie jej wspólnik przeszukał pokoje, kradnąc znalezione pieniądze. W lipcu, niemal w identyczny sposób, podejrzani okradli 77-letnią kobietę.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym zarzuty dwóch kradzieży. Zebrane w tej sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał podejrzanych i skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i podejrzani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.