Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał kierujący peugeotem, który został zatrzymany przez policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego przeworskiej komendy. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Wczoraj przed 16, na ulicy Jasnej w Przeworsku, policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem, 49-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Badanie stanu trzeźwość przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 49-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

- Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach- powiedzieli policjanci.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.